Wpis z mikrobloga

Mirki prawnicy, księgowi i specjaliści od nieruchomości.

Okazuje się, że duża część mieszkań z ofert nie istnieje. Duża część = ((% tanich w dobrych lokalizacjach. Są to tylko zarzutki agencji nieruchomości by złapać w swe szpony osobę zainteresowaną zakupem nieruchomości.

W przypadku mieszkań oferowanych bezpośrednio ten problem nie istnieje, ale są one zakopane toną dublowanych i fałszywych ofert z agencji.

Ogromna strata czasu dla osoby szukającej realnych i dobrych ofert.

Orientuje się ktoś, czy w prawie jest gdzieś przepis zabraniający wystawiania/oferowania produktów, których realnie się nie posiada? Czy jest jakiś paragraf, na który mógłbym im wskazać, gdy okaże się, że 9 na 10 ich ofert wystawionych w zeszłym tygodniu jest nieaktualna od roku?

Spece od UOKIK mile widziani ( ͡º ͜ʖ͡º)

#nieruchomosci #oszukujo #prawo #wolnyrynek #marketing #inwestycje
  • 15
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Nijak, chciałbym po prostu im odpowiadać, że tak nie wolno bo XYZ, niech się stresują i nie czują bezkarnie. No i może UOKIK mógłby wziąć ich pod lupę i to by wystarczyło. Kontrole, nawet jak nic nie wykazują, potrafią czynić cuda.

@gwynebleid: Przypomina mi to oferty na allegro typu: "Nowy IPhone X (foto)!", w ofercie dwie strony wychwalania jaki to zajebisty telefon, a na dole małym druczkiem "obiektem aukcji
@benzdriver: Widzę, że w twoim gimnazjum można używać telefonu na lekcjach, stąd te korwinistyczne komentarze. Pozwól, że Ci coś wyjaśnię: idealnie wolny rynek nie istnieje i nikt go nie chce. Oszustwo nie powinno się w nim mieścić.

Wersja dla niekumatych:

Wyboraź sobie, że jedziesz przez pół miasta do mechanika, a jak wjeżdżasz do jego garażu, to okazuje się, że to sklep monopolowy a nie warsztat. Taki oto mają sposób, na ściągnięcie
@benzdriver: Twój post nie miał nic do dodania oprócz bezpośredniej kpiny oprawionej "iks-de" i bardzo wymownym tagiem. Nie uważam, by moje założenie twojego wieku było dużo bardziej chamskie. Chociaż faktycznie jeśli trafiłem, to tak, wtedy mogło zaboleć.

Poziomu zaczepności twojego drugiego wpisu nie będę komentował.
@Ancro: otodom podnosi niedługo ceny co oznacza wzrost o 500% w krótkim czasie. Chodzi o ceny abonamentów dla biur. Teraz każde biuro wystawi tylko oferty wabiki i nic więcej bo na więcej nie będzie ich stać. Możesz jak pisze @prewenaza zgłaszać to do serwisu, ale oni mają to w rzyci i odpowiadają na maile po pół roku. Jak chcesz konkretów to się odezwij do UOKiK. Kiedyś dostałem od nich pudło z
@prewenaza: @krzysztof114: Dziękuję Panowie za rzeczowe odpowiedzi na moje, jakże mało konkretne, pytanie (iks de)

Dla mnie wiele to nie zmieni, ale #czujedobrzeczlowiek jak może dogryźć cwaniakom, którzy utrudniają innym życie. Dobry/zły PR dla portalu z ogłoszeniami to jest dobry początek, będę więc im to zgłaszał jako zaniepokojony użytkownik ich portalu.
@Ancro: Możesz zgłaszać, ale i tak nic z tego nie będzie, bo otodom będzie miał cię w dupie. To pośrednicy im płacą, a nie szukający. Jak nabierzesz wprawy, to nauczysz się nie wchodzić na te fejkowe ogłoszenia. Niestety jak chcesz kupić coś sensownego, to musisz przebrnąć przez tony gówna. Z tego też powodu gardzę takimi agencjami. Marnują mój czas i jeszcze chcą żeby im za to płacić. Dobrze, że mam to
@poczekaj: Przypominają mi się czasy jak szukałem mieszkania do wynajęcia. Jedno ogłoszenie od prywatnej osoby na Gumtree, pół godziny później TO SAMO ogłoszenie dodane (skopiowane) przez agencję. Nie mówiąc o tym, że nawet jak miałem zaznaczoną opcję "bezpośrednio" to i tak połowa oferta była od agencji. Innym razem mój brat trafił do mieszkania przez agencję (za opłatą...), z której usług właścicielka nie korzystała i sama miała ich dosyć.

Zero wartości dodatniej
@Ancro: Ja swoje obecne mieszkanie znalazłem na gumtree jeszcze w ogłoszeniu bez zdjęć. Znałem ten blok więc wiedziałem czego się mniej więcej spodziewać. Byłem pierwszym klientem, a 2 tyg później jak była transakcja właściciel miał zapisaną całą kartkę a4 nr telefonów z agencji, które wystawiały moje mieszkanie na sprzedaż jeszcze pół roku po transakcji.

Trzeba dodawać ogłoszenia ze znakiem wodnym na całym zdjęciu, że jest bezpośrednio, bo inaczej te sępy od
Pobierz poczekaj - @Ancro: Ja swoje obecne mieszkanie znalazłem na gumtree jeszcze w ogłoszen...
źródło: comment_KEd0gWmq5MODXJRqQlq5sZzW89R2d9Gt.jpg