Wpis z mikrobloga

@Kotlarz: Nie zawołałeś mnie więc nie wiedziałem, że odpowiedziałeś ;-)
Podłączyłem w końcu to ustrojstwo (termostat) i działa od kilku miesięcy ;-)

Pytanie mam do ekspertów ogrzewania ;-)

Czy maty odbijające ciepło od ściany cokolwiek dają czy to tylko ściema?

Oraz drugie pytanie.

Czy taki wyciągacz ciepła z grzejnika do czegokolwiek się nada? Czy to tylko taka ściema i nie zauważę żadnej różnicy w rachunkach?

#pytanie #ogrzewanie #piec #piecegazowe #gazownictwo #termostat #budujzwykopem #co
Pobierz C.....x - @Kotlarz: Nie zawołałeś mnie więc nie wiedziałem, że odpowiedziałeś ;-)
Po...
źródło: comment_MPmzlTvFgX9uwcVgM5TyHFNO0kbHRyFr.jpg
  • 9
@Cripex: Co ta, dają myślę. To podobnie działa jak te folie ratunkowe. :) To coś pierwszy raz widzę. Jak to działa? Na prąd jest i wentylator szybciej odprowadza ciepło?
@murarz13: Taki patent. Kładziesz na grzejniku. Od spodu ma dziury, a na bokach wentylatory.
We wnętrzu jest termostat i załącza wentylatory wyciągające powietrze gdy grzejnik osiągnie jakąś tam temperaturę.
@Cripex Jakąś różnicę po zastosowaniu tego zauważyłeś? Ja miałem to kupić ale narazie dałem sobie spokój bo wydaje mi się że to nic nie daje po testach z wiatraczkiem.
Czy taki wyciągacz ciepła z grzejnika do czegokolwiek się nada?


@Cripex: Coś da, jeśli masz kocioł kondensacyjny i grzejniki są dobrane na styk, wtedy daje się wyciągnąć więcej ciepła (ogrzać dom w największe mrozy) zasilając grzejniki wodą o temperaturze pozwalającej na pełną kondensację.

Maty coś dają przy słabo ocieplonych ścianach, ale zmniejszają moc grzejnika (ciepła ściana za grzejnikiem też ogrzewa powietrze) i trzeba je odkurzać żeby działały. W ocieplonym domu z