Wpis z mikrobloga

Zacząłem w końcu korzystać z #facebook . Powie mi ktoś jak to mniej więcej skonfigurować aby w miarę czytelnie się z tego portalu korzystało? W sumie nie wiem na co zwrócić uwagę ale takie pierwsze rzeczy które mi się rzuciły w oczy to:
1. W przeglądarce po prawej stronie tam gdzie jest pasek ze znajomymi online miałem wcześniej pasek z aktywnością znajomych typu X skomentował Y, X zostali znajomymi z Y. Teraz mi to znikło i mam tylko listę znajomych. Jak do tego wrócić?
2. W aktualnościach pojawiają mi się prawie same posty z fanpage, a nie od znajomych. A nawet jak od znajomych to jakieś bezsensowne typu osoba X skomentowała jakiś fanpage. A 3min scrollowania dalej mam np. znajomego co dodał fotkę. Najlepiej bym chciał aby pokazywało tylko aktywność znajomych. A newsy z fanpage to sobie moge sprawidć w "aktualności ze stron".
3. Jak ktoś mnie zaprasza do polubienia strony i jak usune zaproszenie krzyżykiem to dostanie on powiadomienie?
4. Jak na stałe ustawić sortowanie w grupie wpisów? Domyślnie jest zawsze "ostatnia aktywność" i mi pokazuje wpisy sprzed 2 dni, a pomija te świeże. Jak zmienie na "nowe posty" to jest ok ale co wyjde z grupy to wraca mi do ustawienia "ostatnia aktywność".
5. Jak zapisałem się do wydarzenia to ciągle mam po lewo "Wydarzenia 1". Irytuje mnie ta jedynka, mam wrażenie, że coś do odczytania jest. Da się zrobić aby to się nie wyświetlało?
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #fb #internet #messenger #socialmedia
  • 4
@fork75 Facebook jest #!$%@?, nic nie zmienisz, ciągle wprowadzają jakieś nowe rzeczy, testują i się w między czasie wszystko rozchodzi. Co do 1. Jak masz listę osób online to u góry jest taka cienka linia - kliknij na nią i przeciągnij w dół - zobaczysz ostatnie aktywności znajomych
@fork75: 1. zniknęło prawdopodobnie po aktualizacji, nawet zabawa skryptem już nie pomaga, był ten ticker ukryty ale już go skasowali, niektórzy jeszcze maja ale i im niedługo zniknie
2. Też mnie to wkurza bo na głównej nie mam kompletnie nic i nie wiem co z tym zrobić, możesz w ustawieniach ustawić żeby aktywność wybranych znajomych widzieć w pierwszej kolejności ale nie wiem ile to da, nie próbowałam
3. nie
4. nie
@mirabell3: Nie ma u mnie tej linii i nic się nie da przeciągnąć. Cała list od góry do dołu to znajomi. I w połowie dzieli się na "więcej znajomych". Szkoda, bo to super rzecz była.

@Rzyduwka: Dokładnie to się ticker nazywa. Napisze może do facebooka. Ciekawe czy coś to da.
No syf syf. Ja zacząłem korzystać bo ludzie patrzyli na mnie jak na debila jak mówiłem, że nie mam tak