Wpis z mikrobloga

Jest sens kupować mechaniczny zegarek jeżeli nie będę go nosił codziennie? Właśnie uświadomiłem sobie, że przed każdym wyjściem będę musiał go nakręcać i ustawiać godzinę. Albo nakręcać co dzień, dwa, żeby chodził w szufladzie.
Przy okazji jeżeli jest jakieś zestawienie dobrych tańszych (do ok. 600 zł) zegarków mechanicznych i kwarcowych to poproszę o link.
#zegarki #watchboners
  • 20
@AntoniPatek pytam bo się nie znam, nie wiedziałem, że jest coś takiego jak rotomat. Plus chyba warto zasięgnąć opinii ludzi, którzy znają temat od podszewki
@saltacme
@Filip92TS z tego co widzę to te cuda kosztują tyle co budżet na zegarek.
Rodzina mnie męczy, żebym sobie wybrał na prezent coś ładnego i fajnego, a nie do bólu praktycznego. Budżet to 500-600 zł. Myślałem, że może z zegarkiem się uda.
@Samuel_Vimes dzięki, ten wpis na blogu już widziałem, filmik obejrzałem, ale żaden do końca mnie nie przekonał. Ewentualnie Timex Weekender i ten ostatni Seiko z filmiku w wersji z brązowym paskiem, ale to tak od biedy.
Szukam czegoś raczej eleganckiego, ale niekoniecznie jakoś bardzo, raczej do stylizacji smart casual, ale żeby do marynarki w mniej oficjalnej stylizacji też się nadało. Żadnych branzolet. Niezaduża tarcza (wąska ręka), nieprzeładowana. Klasycznie, trochę vintage, ale też
@dondon: Ale jak przeglądałeś YT, Googla i strony producentów to które zegarki Ci się podobały? W sensie, jeżeli podasz przykłady co rozumiesz przez te wszystkie określenia w drugim akapicie Twojej wypowiedzi będzie łatwiej ludziom podsunąć jakieś propozycje.
@Arek47 dużo nie przeglądałem. Pierw chciałem spytać tutaj, żeby wiedzieć czego szukać. Ogólnie to mam problem, żeby znaleźć zegarek, który w pełni mnie przekona. Jak przeglądałem tag to moją uwagę przykuły zeppeliny. Chociaż były trochę za duże. Jaki jest najlepszy polski sklep online z zegarkami? Może powinienem lecieć strona po stronie.
@Arek47 wiem, głównie o to mi chodziło, żebym miał wytyczne czego szukać. Będę przeglądał i jak uda mi się coś znaleźć to wrócę. Ktoś był na tyle miły, że wysłał mi listę propozycji to się do nich odniosłem. Oczywiście jeśli ktoś załapie czego szukam i to podrzuci to super.