Wpis z mikrobloga

@kujtek: Parking studentom, parking klientom, toaleta tylko klientom. Brzmi zabawnie, prawda? No chyba, że jesteś z tych purystów co chcą się przyczepić dla samego przyczepienia.


A tutaj po wpisaniu hasła "Warszawa" i wejściu w pierwszy link
http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/start-teleopieki-dla-senior-w-w-warszawie-0

Start teleopieki dla seniorów w Warszawie

Oraz Kraków
http://krakow.pl/aktualnosci/215293,29,komunikat,dzien_otwarty_dla_przyszlych_rodzicow.html

Dzień otwarty dla przyszłych rodziców

@emcter wiesz że przytaczasz niepasujące przykłady? Oczywiście parking, toaleta, teleopieka czy dzień otwarty jest DLA KOGOŚ a nie KOMUŚ. Wywiadu
  • Odpowiedz
@sing: Mojego dziadka nie było stać na samochód, więc uskładał na Simsona AWO i tak w 1959 kupił taką maszynę a potem wsadzał na nią moją babcię, mamę i wujka i jechali sobie we czwórkę np nad morze (550km) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Taka to świadomość jak wyglądał PRL w Polsce. Ot, trudne czasy i młodzież chciała mieć chociaż takie niewielkie autko do miasta... I dyskutuj potem z socjalistami/komunistami w Europie lub USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sing: Super, że cytujesz zdanie wyrwane z kontekstu. Szkoda, że nie podałeś kolejnego, które dokładnie oddaje co Tom chciał powiedzieć.
Mianowicie Tom Hanks powiedział, że kiedy pierwszy raz zobaczył to małe auto pomyślał, że musiał być to doskonały, mały, kompaktowy samochód dla młodej osoby w bloku komunistycznym. Dopiero później dowiedział się, kiedy historia z fiatem zaczęła się rozwijać, że w latach 90 całe rodziny podróżowały tymi autami poza granicę kraju np.
  • Odpowiedz
@sing: Problemem w tym waszym regionaliźmie jest nadużywanie tego DLA
Mam kumpla który nie chodził kuzynowi za małego do sklepu a chodził dla kuzyna do sklepu.
Albo kiedyś dla mamy powiedział że jej coś zrobi a potem dla niej nie zrobił.
Dla kogoś z po za Waszego regionu to jest bolesne. Powiedział mediom a nie dla mediów. Kupił mamie sól w sklepie a nie dla mamy kupił sól w sklepie, niby
  • Odpowiedz