Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitbay

Dobrze, @Bitbay czytałem to na różne sposoby i nadal nie wiem co oznacza: POST ONLY

Z tego co pisze to daje pewność że prowizja będzie typu Maker a tak to niby nie zawsze jest Maker?

W ogóle Maker, Braker, Taker, Fucker... Nie można tego napisać bardziej zrozumiale? Sprzedaż / Zakup.

PS: Nie wiem czy było zgłaszane ale powiedzmy że się zalogowałem. Otwieram kolejne okno / kartę o znowu chce aby się logować ponownie w tym nowym oknie.
  • 10
@LordDarthVader: nie zawsze jest makerem. Jak od razu korzystasz z istniejącej oferty, to masz prowizję "taker". Nie rozumiem co jest niezrozumiałe. Wystawiasz ofertę, jesteś "maker" - tworzący ofertę. Korzystasz z oferty, jesteś "taker" - "biorący" ofertę.
@LordDarthVader: w maker taker chodzi o rozróżnienie między wystawieniem oferty sprzedaży/kupna, czyli sprawienia że pojawi się na giełdzie (czyli jesteś makerem), a skorzystaniem z oferty, którą ktoś (maker) wcześniej wystawił (jesteś takerem). To wynika z tego jak działa giełda (w skrócie, kojarzenie ofert kupna i sprzedaży).
W ogóle Maker, Braker, Taker, Fucker... Nie można tego napisać bardziej zrozumiale? Sprzedaż / Zakup.


@LordDarthVader: Nie można bo to taker/maker nie odpowiada sprzedaż/kupno. Jeśli chcesz sprzedać ale wystawiasz ofertę jako ukrytą jesteś takerem nie makerem. Maker to ten co tworzy rynek.