Wpis z mikrobloga

@Przyczajenie ja brałem amadeofilm z Mrągowa. A tak z ciekawości na kiedy masz termin?

Poza ceną oczywiście.. Ile będzie osób z obslugi, jak z nagłośnieniem, czy dostaniesz mikroporty, czy w kościele wepna się w ich instalacje. Czas oczekiwania na produkt koncowy. Ile macie czasu na zgłoszenie poprawek. Jak długi będzie film. Ile i w jakiej wersji dostaniecie kopie (Blue Ray czy dvd, USB) ile płatne dodatkowe kopie
@Przyczajenie filmuje wesela więc tak od drugiej strony Ci troche podpowiem.

Sprawdz sobie co masz w pakiecie - ilu operatorow, czy jest dron, jak z dojazdem, czy plener tez jest w cenie.

Obecnie czymś normalnym jest że nie robi sie 3 goodzinnych filmów tylko krótki zwiastun + zazwyczaj godzinny film z slubu i wesela. Szukajac firmy zwroc uwagę na to czy pasuje Ci styl i forma robionych filmow przez dana osobe.

Wypytaj
@craig090: Cenne porady, dzięki! Jeżeli mógłbym prosić Cię o ocenę, czy taki zestaw, który widziałem w jednej z ofert, będzie ok? Czy może lepiej rozglądać się za ofertami z lustrzankami?

- kamery: SONY FULL HD z wymiennymi obiektywami
- stabilizacja obrazu: monopod filmowy, trójnóg, kran kamerowy, slider, flycam
- audio: zewnętrzny rejestrator dźwięku
Może nie siedzę w filmowaniu wesel ale bardziej w reklamie. Ale kamera SONY FULL HD to nie jest dobra odopowiedz, jak ktos pisze cos w tym stylu to albo ma słaby sprzęt albo pisze to pod słabo zorientowanych którzy zobaczą FULL HD i przemówi im to bardziej niż opisywanie długości przesłony xd lepiej dopytać

Stabilizacja okay, myśle ze całe wesele i ślub zrobi sie na tripodzie i flycamie głównie. Tylko ten "zewnętrzny
@Przyczajenie

Tak ogólnie kamera i obektywy to nic nie mówią. Istotna jest ich specyfikacja. Dobrze zeby mieli jasne obiektywy bo w przypadku ciemnego kościoła czy sali to moze wyjsc słaby material. Poza tym wazne sa umiejetnosci operatorow i to jak oni radza sobie z tym sprzetem. Wiadomo nie kazdy kto posiada samochód jest rajdowcem.
Stabilizacja spoko, ale wg mnie kran jest zbędny.
A audio to dopytaj czy maja mikrofony, najlepiej kierunkowe gdyby
Obecnie czymś normalnym jest że nie robi sie 3 goodzinnych filmów tylko krótki zwiastun + zazwyczaj godzinny film z slubu i wesela.

@craig090: ile???? jezu, ludzie naprawdę tego chcą? kto ogląda potem godzinne filmy z wesela, komu się chce?
Pracuję w eventach i często robimy filmy promocyjne, wideorelacje i inne korpo sztuki, ale godzinny film z wesela mnie zszokował. to Wy każdą zabawę z osobna nagrywacie, każdy toast, itp i potem
@advert: Pisząc godzinny film z slubu i wesela chodziło mi o jeden film w którym są przygotowania, kościół, sala a nie jeden film z kościoła i jeden film z wesela. I jest to w sam raz, ale i tak zdarzają się ludzie dla których 2h filmu to minimum, bo "jak to tak krócej można".