Wpis z mikrobloga

#webdev #pytaniedoeksperta #joomla

Mirki, mam mały problem ;p

Aktualizuję witrynę (akurat nie moją) z starej Joomli 3.4.5 do 3.6.5 (taka wersja jest do aktualizacji po wejściu w panel). Niestety, przy próbie aktualizacji wyświetla się błąd HTTP 500 o treści następującej: JHtmlBootstrap::tooltipExtended not found.

Przekopałem się przez neta, niestety bez rezultatu. PHP 5.6, chciałem ustawić 7 ale przed aktualizacją nie jestem w stanie, bo Joomla się wywala, musi być 5.6. Serwer home.pl.

Jak mogę naprawić ten błąd? :)
  • 7
@Orjon_MIUI: Aktualizacja Joomla! na serwerach home.pl przebiega bez problemu, gdy w domenie w PA na home.pl ustawienia domeny zmienimy na "Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu".
Po aktualizacji zmieniamy na poprzednio ustawioną opcję.
To pierwsze, co bym sprawdzał.
@getin: aktualizacja Joomla! odbywa się dwoma kliknięciami. Problemy z aktualizacją biorą się najczęściej z winy serwera. Home.pl przoduje w tym. Zresztą WP również ma problemy na serwerach home.pl.
@getin: posłużę się przykładem: wyobraź sobie, że Joomla! z kolejnymi wersjami, to taki VW Golf. Pierwsza wersja Joomla! to Golf I, druga wersja Joomla! to Golf II, trzecia wersja Joomla! to Golf III. I teraz przy przechodzeniu ze starej wersji na nowszą wersję prawie żadne stare części nie będą pasowały. Za duży skok technologiczny. Dla porównania WP to ciągle taki Golf jedynka, tylko tuningowany ( ͡° ͜ʖ ͡°