Wpis z mikrobloga

Zdradzę wam sekret zrobienia pysznych, chrupiących frytek dla leniwych. Wiadomo, czasochłonnych i wymagających dużego nakładu pracy sposobów jest wiele. Jedni podgotowują je przed smażeniem (!) inni moczą w wodzie z miodem, mrożą, a potem blanszują (najpierw smażą przez chwilę na wolnym ogniu, a potem dosmażają na ostrym). Dla tych co nie mają frytkownicy i / lub specjalnego sitka metoda dla studenta.

Ziemniaki kroimy w dość grube słupki, ok 1cm, wrzucamy na patelnię na średni palnik na najmniejszym ogniu, przykrywamy pokrywką i smażymy tak około 10 minut, aż zmiękną tzn po naciśnięciu widelcem zaczynają się lekko rozpadać (wiadomo tłuszcz musi je przykrywać przynajmniej w połowie, trzeba przemieszać). Po tym czasie zdejmujemy pokrywkę i dajemy na największy palnik na maxa. W kilka minut pięknie się zarumienią, będą mięciutkie w środku i chrupiące na zewnątrz, aż słodziutkie bez żadnych sztuczek, sprawdzone! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #frytki #ziemniaki
xandra - Zdradzę wam sekret zrobienia pysznych, chrupiących frytek dla leniwych. Wiad...

źródło: comment_B3fa7f2N9NDAeA5xN4mI3ik1sZhGaCRo.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
  • 10
@xandra Ja frytki mocze w wodzie przed smażeniem (potem trzeba je osuszyć ofc ). Wyplukuje się wówczas trochę skrobi. Prze co ładnie się smaża, chrupiące z zewnątrz i się nie przypalaja.
  • Odpowiedz
  • 2
@Tarzan_boj: ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Variv: Wystarczy pilnować w ostatniej fazie smażenia, i mieszać w razie potrzeby ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra Jak robiłem testy (na tych samych kartoflach ) imho płukane wychodziły smaczniejsze.
  • Odpowiedz
@Amplifed: Po to wymyślono odsączanie nadmiaru tłuszczu na papierowych ręcznikach, a dla studenta nawet lepiej - więcej kalorii ( )
  • Odpowiedz
@efceka: Też o tym myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@kaitek666: Nie mam frytkownicy i patentów na to, po prostu bym dłużej smażyła na max temperaturze, tak na chłopski rozum, no wiadomo, co by ich nie spalić na amen ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xandra na chłopski rozum to ja jak byłem mały wrzuciłem bułkę tartą do metalowego dzbanka i postawiłem na ogniu by mieć smażoną, więc jak się nie odezwę po tej akcji z frytownicą to zganiam na Ciebie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz