Wpis z mikrobloga

Ciekawy przypadek z #xiaomi mi 5S: user był w stanie stokenizować kartę (płatności #hce) i nawet zrobić jedną transakcję. Natomiast przy próbie zrobienia każdej następnej, terminal wywala info, że dane karty nie prawidłowe. W logach widzę, że telefon jest zrootowany. Pierwszy wniosek: coś na telefonie usera może modyfikować dane tokena i być może nawet je gdzieś wysyłać (mimo, że są dla odbiorcy kompletnie nie przydatne). Aplikacja do płatności sama z siebie tych danych nie modyfikuje, tak samo jak SDK do płatności HCE.
XIAOMI lepsze...
  • 2
@coffeeandcigaretes: przydaloby sie info co to za system i co tak naprawe bylo pokombinowane z platnosciami.
Bo ludzie rootuja telefony (albo dostaja w takim stanie zupelnie nieswiadomie) po czym instaluja magisk i reszte wynalazkow i dowolnie przestawiaj flagi, byle by tylko cos pyklo.
@PurpleHaze mam tylko info że Android 7.0 NRD90M. Tyle z logów mogę wyczytać. Przynajmniej na dzień dzisiejszy
Co było kombinowane z płatnościami to wiem też tylko jakie serwisy poszły, żeby je uruchomić i tyle, innych logów jak tych z appki do płatności nie mam - no bo nie zbieramy no bo wiadomo :)