Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi zwrotami VATu
Wiele osób dziwi się jak to jest, że skarbówka zwraca potężne kwoty VATu na konta dopiero co powstałych firm. Otóż nie do końca tak to wygląda. Oszust z lipną firmą bardzo rzadko bowiem występuje o zwrot VATu – no chyba, że jest takim durniem, jak goście od słynnych obrazów za 2 miliardy PLN. On przywłaszcza VAT od swoich klientów sprzedając im hurtowe ilości towarów w zaniżonych cenach. A ceny może zaniżać, ponieważ zarabia nie na marży, ale na przywłaszczonym, nieodprowadzonym VAT, który jest jego faktycznym zyskiem. Do tego oszust zwykle zwija działalność po 1-2 miesiącach i tyle go widzieli. Natomiast o zwrot VATu występuje zazwyczaj czysta firma, dość długo istniejąca na rynku i regularnie się rozliczająca z poważnych obrotów, a więc znana skarbówce i wiarygodna w jej oczach – źródłem zwrotu jest tutaj fikcyjna transakcja z firmą oszusta. A w razie kontroli okazuje się, że lipna firma już nie istnieje i nie ma dostępu do jej dokumentacji księgowej, a w związku z tym ciężko jest podważyć wiarygodność faktury = szach – mat skarbówko.
#vatowcy #vat #podatki #pieniadze #firma #dzialalnoscgospodarcza
grafikulus - Jak to jest z tymi zwrotami VATu
Wiele osób dziwi się jak to jest, że s...

źródło: comment_odqACOnepihJIkZXuUtr3n4HA36hdcUm.jpg

Pobierz
  • 59
@grafikulus: Ja czytałem o windykacji gospodarczej:
http://turalinski.pl/windykacja-gospodarcza-podrecznik-do-nauki-zawodu

W sumie uważam, że jak płacisz 50-100 zł za książkę z wiedzą praktyczną to warto. Dzięki temu masz podstawy do uzyskiwania lepszej wiedzy już w rozmowach 1 na 1 z ludźmi. Dzięki za linka z tą autowindykacją. Też rzucę okiem zapewne.

Prawo jest skomplikowane i im dłużej działam, tym bardziej zauważam jego kluczową rolę. Warto mieć szerszą wiedzę.