Wpis z mikrobloga

Wykopki kto pomoże?

Zainstalowałem sobie nową dla mnie dystrybucje linuxa jaką jest Ubuntu Mate 17.10 i wszystko chodzi jak należy, ale mam problem ze skanerem w urządzeniu Brother J515. Działa drukarka, ale skaner już nie. Zainstalowałem wszystko zgodnie z instrukcją, tak jak to robiłem wiele razy na zwykłym ubuntu no i niestety nie działa. Zna ktoś rozwiązanie, albo chociaż jak sprawdzić co nie działa?

#linux #ubuntu
  • 13
@Reczi: skanery brother od ubuntu 16.04 nie działają :/ wcześniej żadnego problemu na żadnej dystrybucji, a teraz klops. Od roku z tym walczę i już się poddałem. Nawet nie próbuj bo tylko stracisz czas :) Tymbrardziej że jesteś niedzielnym użytkownikiem linuksa
@michalje: Nie wiem jak na ubuntu, ale na debianie mi brother skanuje i drukuje po sieci. Fakt, że to nie ten model o którym mowa, ale nie miałem większych problemów. A linuxa znam tylko 20 lat :) Na windowsa mnie nie stać, za dużo nerwów kosztuje. (-;
Za chwile mnie szlag trafi, zrobiłem wszystko po sto razy tak jak powinno być i dupa.

brscan-skey -l wyrzuca takie cos:

brother : brother3:net1;dev0 : 192.168.0.101 Not responded
Kiedy zarządzę brsaneconfig3 - q | grep brother to wywala:

0 brother "DCP-J515W" I:192.168.0.101
Czyli generalnie widzi drukarę, ale za cholerę ani xsane ani simple scan nie chce skanować. Jakieś jeszcze pomysły? IP jest statyczny, pobrany z drukarki.

scanimage -l wywala to:

scanimage: no
@Reczi A drukarka nie ma czasem osobnej aplikacji która nie integruje się z xsane i innymi systemowymi? Ja tam mam w Canonie że używam aplikacji mpscangear (czy jakoś tak) i tak jako źródło w różnych aplikacjach typu edytory grafiki bądź bezpośrednio w niej samej mogę skanować ale nie mam możliwości w usługach systemowych i z systemu wywołać skanowania.