Wpis z mikrobloga

@Lavie: To jeszcze nic. Wyobraź sobie hipermarket gdzie jest 30 kas w rzędzie i każda musi mieć zainstalowane 10 terminali xD
Nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia dla tej głupoty
  • Odpowiedz
@Lavie: Mniejsze sklepy maja zazwyczaj tylko po 2-3 terminale więc klient wybierając konto w banku wybierze ten, którego terminale są najpopularniejsze. W tej sposób banki niszczą konkurencję.
  • Odpowiedz
@Gasquet: Za konto płacę 4 zł miesięcznie (w przeliczeniu), przelewy i płatności kartą są za darmo, przy wypłatach z innych bankomatów jest pobierana prowizja.
Najpopularniejsze to BNI, BCA i Mandiri. Z heheszków to do 2015 kartę do konta można było wyrobić tylko jeśli miałeś umowę o pracę, studenci i bezrobotni nie mogli mieć karty. Teraz kartę może mieć każdy pełnoletni obywatel o ile wyrobi tutejszy odpowiednik numeru NIP. Jakiś miesiąc temu
  • Odpowiedz
@kryzju: Ale przynajmniej mogłeś zapłacić kartą... Tutaj może jedna na dziesięć stacji ma terminal, normalnie placi się tylko gotówką. Za to każda stacja benzynowa ma obowiązkowo bankomat.
  • Odpowiedz
  • 9
@wyindywidualizowanyentuzjasta może i macie 10 terminali ale przynajmniej da się płacić kartą xD Na Tajwanie np. w takim 7-11 czy innym convenience store nie da się płacić kartą. To samo w McDonald's i wielu innych miejscach. Dla świętego spokoju przestałem w ogóle płacić kartą i wróciłem do gotówki (po tym jak w Polsce zdarzało mi się przez kilka m-cy nie trzymać w ogóle gotówki w ręce). Ogólnie Tajwan to zatrzymał się w
  • Odpowiedz