Wpis z mikrobloga

#konie
Chcialabym wiedziec jak wyglada wasz plan dnia jezeli posiadacie konie.
Macie daleko do stajni? Ile razy trening w tygodniu? Czy wasze konie chodza na padoki codziennie same czy z innymi konmi? Derkujecie? Na zime uzupelniacie pasze ziolami lub innymi dodatkami?
  • 10
@Vittel: ja swojego trzymam w stajni, całkiem niedaleko za lekką górką jest konik. Mój chodzi na padok codziennie. Zakładam mu derkę jak się wybieramy na dłuższą podróż np. do miasta ( ludzie się dziwnie patrzą bez derki). Całorocznie karmie go ziołami i chmielem przez co 'lekka górka' coraz bardziej zasłania mojego konika
@Vittel technik weterynarii :) ale moge ci na pw opisac po krotce jak wyglada dzien albo jak znajde czas to jak wyglada tydzien takiego technika w stadninie koni, ale pwiem ci jedno, nie przyznawaj sie ze studiujesz lub uczysz sie w KIERUNKU weterynari bo pozniej bedzie a to bedziesz mi leczyl kotka pieska szczura itp... ludzie potrafia byc tak natarczywi ze...

@Umets jakimi ziołami? Jaka rasa konia? Chmiel zwieksza ryzyko chorob wrzodowych
@Vittel Ja mam do stajni jakieś 8 minut samochodem. Treningów z trenerem już dawno nie brałem, ale staram się jeździć codziennie i raz w tygodniu robić koniom wolne. Jako że konie to zwierzęta stadne to w mojej stajni wszystkie chodzą na padoki w małych grupkach 3-5 koni. Derkę zak£adam tylko zimą na przejście z hali do stajni, żeby koni nie przewiałp i trochę pot pochłonęła. Dodatki dostają cały rok zimą nawet mniej
@Xeni323: staralam sie na tech weta w niemczech, czy w polsce tez mozesz przeprowadzac proste zabiegi? Np kastracje kocurow, kamien nazebny ? Ile masz lacznie praktyk po skonczeniu szkoly? Sznase na znalezienie pracy oceniasz na ciezkie czy bardzo ciezkie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Vittel
1. Jesli chodzi o zabiegi to jesi masz w dobrym miejscu praktyki to bez problemu mozesz najpierw asystowac a pozniej samemu wykonywac.
2. W 1klasie tylko przedmity zawodowe
W 2klasie zawodowe +1 tydzien w gospodarstwie
W 3klasie zawosowe + 1 dzien w tygodniu co tydzien w lecznicy + 2tygodnie na gospodarstwie
W 4klasie zawodowe + 2 dni w tygodniu co tydzen w lecznicy...
Bedzie ciezko z praca bez studiow no ale
@Xeni323:
W niemczech robia tak, ze najpierw musisz sobie znalezc lecznice, ktora cie przyjmie na przyuczenie i potem na pierwszym roku chodzisz do szkoly 2 razy w tyg, a na drugim i trzecim roku raz w tyg. Wiec zarabiasz i jednoczesnie zdobywasz wyksztalcenie.
Niestety popyt taki, ze po pol roku szukania nie dostalam zadnej pracy, gdzie tutaj kadza nawet malutka lecznica ma pomocnika :p wiec nici z tech weta.
@Vittel no w polsce jeszcze tak nie ma, tyle ze my z praktyk dostajemy od 150zl miesecznie do 300zl miesiecznie... wiec te zarobki naeet dla mlodych sa smieszne