Wpis z mikrobloga

Murki,
zamówiłem paczkę na alii z opcją "standard shipping", paczka jechała/płynęła aż dotarła do Polszy, w Polszy trafiła na magazyn mymeest.pl (coś nowego o.O) gdzie od 6-stego grudnia słuch o niej zaginął. Pisałem do w/w firmy przez ich formularz kontaktowy bo podobno odpowiadają na FSZYSTKIE pytania, ale nie moje :( ktoś już dostał od nich paczkę? kojarzy tę firmę? podobno dostarczają paczkę do kiosku ruchu...

#zakupyzchin #aliexpress #mymesst.pl
  • 72
Mam to samo co i Ty, mianowicie:

14.11 złożyłem zamówienie na Ali
16.11 pojawiło się śledzenie paczki
06.12 dostałem maila od MyMeest że :

Twoja paczka z Chin dotarła do magazynu firmy Meest Polska. O jej dalszej drodze będziemy informować Cię w kolejnych e-mailach i sms-ach.


Pod linkiem mogę niby śledzić stan paczki i w pierwszej chwili stan był: TWOJA PACZKA DOTARŁA DO MAGAZYNU
Następnie przez 3 dni był że jest w
@matejkoo: @qbaadq:
Ruszyło Wam się coś? Bo mam identyczny przypadek. Na maila nie odpisują. W ogóle ta firma jakaś dziwna, nic o niej na necie nie ma oprócz postów, które wyglądają na kupione, na paru forach.
Jeszcze jedna ciekawostka wyszła, jak wrzuciłem numer przesyłki na emonitoring na stronie poczty polskiej to mi pokazuje że paczka 04.12 ruszyła z Estonii do Polski. Napisałem znowu maila do MyMeest ale dalej cisza.
To samo, paczka wjechala 6.12 do magazynu a druga paczka 7.12. Tez mialem info o miejscu dostarczenia a teraz nie mam. Chyba tylko jedna rzecz nas różni. Ja umiem się z nimi skontaktować i na lajcie mi odpisuja na chacie ze stronki. Tylko że panią Magdę nauczyli chyba nieźle mydlić oczka. Prosze czekać itp. Aż w końcu sie wkurzyłem i wycisnąłem z niej info że czekają na info od sluzby celnej, a
Cóż, paczka Polska -> Chiny - 2 tygodnie, paczka Polska -> Polska - 15 dni... nie wiem jak działa rozdzielanie paczek, co decyduje że jedna trafi do PP a druga do nich ale proponuję na Ali pisać w komentarzach pozytywnych że ta fa firma to dramat.
Przed chwilą dostałem maila że:

Twoja paczka z Chin o numerze XXXXXXXXXXX została przekazana do dystrybucji przez Pocztę Polską.
@matejkoo: @normalny90: @qbaadq: U mnie godzina 18:51, status taki jak u Was. Natomiast na 17track pojawila sie informacja z data wsteczna, co prawda nic sobie uciąć nie dam, ale jestem przekonany że jej nie było:

2017-12-05 17:22 PL-Dębica, Arrived at Inbound OE

2017-12-05 17:22 PL-Dębica, Held by customs


Jak byście dostali coś innego niż zamawialiście, na przykład szybkę do telefonu to dajcie znać:D
Miałem napisane, że paczka wysłana pocztą polską, a teraz jest po prostu, że wysłana... Chińczyk ma czas do 15go, potem dostaje dispute.
@matejkoo: @normalny90: @qbaadq: @Garreth:

18.11.2017 Zakup na AliExpress.

21.11.2017 Wysyłka z Chin.

05.12.2017 Dotarcie do "magazynu lokalnego" Meest (wg AliExpress tracking). Tego samego dnia również mail z Meest.


Numer tracking wpisany na stronie Poczty Polskiej pokazuje, że paczka 4.12 została nadana z Estonii - placówka HAHN APT Y ETOE EEA (NON-EUROPEAN)

Od tamtego momentu do dziś cisza - mail żaden nie przyszedł, ale klikam linka ze starego maila