Wpis z mikrobloga

Mirki elektrycy chciałbym kupić mojemu ojcu na prezent nową lutownicę, ponieważ teraz używa starej transfomatorowej za czasów PRL. Jest ona już po prostu tak zjechana, że gdy ją odpala to w domu przygasa światło.
Problem jest taki, że nie wiem do końca jaką mu kupić. Na codzień jest on automatykiem/elektrykiem. Łączy ludziom kable, puszki, zajmuje się też automatyką bram itp. Kwestia jest taka, że z jednej strony wydaje mi się, że potrzebuje lutownicy transformatorowej do lutowania kabli ale z drugiej czasem by mu się chyba przydała możliwość polutowania jakiejś płytki(kolbowa?). Ma ktoś jakieś pomysły jaką kupić tak aby za rozsądne pieniądze(150zł?) dostać coś porządnego i użytecznego?

#elektronika #elektryka #lutownice #prad #prezenty #specjalisci
  • 8
@wykraczajacypozapole Ciężko teraz o dobrą lutownicę. Domyślam się, że piszesz o lutownicy transformatorowej, taką rzeczywiście ciężko się lutuje na PCB, jeśli dużo lutuje stacjonarnie, może kupisz mu jakąś stacje lutowniczą? A przewody to i tak będzie lutował tą z PRL, bo jest jedyna.
@sebi20: Niestety zwykle dojeżdża on do klientów więc raczej szukam czegoś co jest mobilne(widziałem coś na akumulatory, ale to chyba ma za niską moc). Problem z tą lutownicą z PRL jest taki, że ona już jest tak zajechana, że aktualnie jest pobwijana taśmą :D