Wpis z mikrobloga

Mirki,
podpowiedzcie jaki router wybrać. Budżet 1000zł.
Będzie używany w mieszkaniu 75m. Zależy mi na dobrym zasięgu w każdym zakątku.
Podłączane będą przewodowo 2x TV, pc, ps4.
Po wifi laptop, telefony, tablet i troche gratów smart home (m.in. oświetlenie xiaomi i ta ich prosta automatyka).
Przydałaby się możliwość podłączenia dysku zewnętrznego na multimedia.

Łącze światłowód - 500-600Mb.
W grę wchodzi wymiana karty sieciowej w stacjonarce.

Może nie warto ładować się w droższe urządzenia, a coś tańszego zapewni dobry zasięg i transfer?
#router #internet
  • 16
@Totales: często się powtarzam z tym ale obarczaj sobie Synology rt2600ac. Też stałem przed wyborem, miałem przez chwilę Asus rt-ac87u, ale z niego byłem średnio jakoś zadowolony, teraz mam właśnie synology i jest kozak :)
Dodam jeszcze że najchętniej zamknalbym router w metalowej rozdzielni multimedialnej przy wejściu. Czy jakiś router jej w stanie się przez to "przebić" z sygnałem, czy od razu odpuscic i wyciągać na wierzch?
@Solitary_Man: przy 100-150 bede juz zadowolony. Wszelkie downloady i tak będą leciały ze stacjonarki po kablu.Priorytetem jest dla mnie zasięg - nie chce mega spadków prędkości z każdym krokiem dalej od routera
@Totales: starczy Ci asus rt-ac68u, ma mocny zasięg i łatwo się go konfiguruje, jest usb, obsługavph, pliki w chmurze, qos, karta w pc musi mieć ac, więc jak nie masz t do zmiany
@BooB: tak o nim czytam czytam i widzę sporo opinii, że sprzęt super, ale jest sporo problemów z softem. Jak to wygląda u Ciebie? Chodzi mi głównie o podstawowe rzeczy, bo zakładam, że 3/4 funkcji tego routera nigdy bym nie użył.
@Totales: zero problemów z softem, sam się aktualizuje w ustawianych przeze mnie godzinach nocnych (aktualizację są w miarę często), o wszystkim powiadamia mailem (brak neta, jakieś próby ataku na sieć itp). Slot na kartę SD ewentualnie dysk USB 3.0, bardzo fajny klient do torrentów (zarządzenie zdalne + aplikację na smartfony do obsługi, darmowy dns w pakiecie). Automatyczne przełączanie się wifi z 2,4 GHz na 5GHz w zależności od zasięgu danego urządzenia.