Wpis z mikrobloga

#ultrabook #laptopy #notebook #pc #komputery #programowanie

Cześć,
planuję zmianę trybu pracy z stacjonarki na notebooka (w 75% i tak podłączany stacjonarnie do monitora).
Obecny PC jest typowo gamingowy, aczkolwiek już z poprzedniej generacji - i5 4690k, msi gtx970, pierwszy lepszy dysk ssd. Ogólnie - na wydajność nie narzekam.

W przypadku laptopa celuję głównie w segment ultrabooków, ekran 14". Na chwilę obecną moimi typami są zenbooki - ux410/ux430.
Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowałem, ale na pewno chcę i5 (nie wiem czy jest sens dopłacać do i7 do moich zastosowań?), 16GB RAM (lub 8 z możliwością rozbudowy do 16), dysk ssd.
Dedykowanej karty graficznej nie potrzebuję - sprzęt ma służyć wyłącznie do pracy, głównie programowanie (java, webdev), trochę zabawa w gamedev (unity), oczywistości w stylu youtube/internet pomijam.

I tutaj drogie mirki, potrzebuję opinii osób, które przesiadały się niedawno ze stacjonarki na laptopa (ewentualnie używają równolegle). Jak wygląda komfort pracy pod kątem wydajności?
Nie oszukujmy się - procesory mobilne nijak mają się do stacjonarnych i właśnie obniżenia komfortu pracy się boję najbardziej - a tego w sklepie i przy czytaniu wszelkich testów i porównań nie odczuję.

Ktoś, coś? :)
  • 10
Planuje właśnie dorobić się w domu stacjonarki porządnej i jakiegoś ultrabooka, żeby na uczelni mieć dostęp i podczas tych godzin gdy czekam na coś bezproduktywnie chociażby coś poczytać
@sokytsinolop: tak jak pisałem, w większości przypadków sprzęt i tak byłby podłączany stacjonarnie. Natomiast ostatnio więcej podróżuję i brakuje mi wtedy dostępu do kompa :(

@BykuAllmighty: tylko tutaj masz generacje procków w drugą stronę - na stacjonarce nowszy.. pytanie czy to robi aż taką różnicę?
@LoginZeStali: komfort jest taki sam, tyle tylko, że lapka możesz zabrać ze sobą. Mam blaszaczka gamingowego,a do pracy lapka z stacją dokującą i 3 monitorkami, nie da się narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@LoginZeStali: ja kupiłem sobię starego poczciwego thinkpada t430. Do moich zastosowań przy mocnej stacjonarce jest ok. Może też wybierz coś z biznesowych laptopów tylko starszych. Pełno tego sprzedają a wykonanie jest zajebiste.
@LoginZeStali: Hej, zainteresuj się prockami z oznaczeniem HQ. Sam przesiadłem się z pcta o podobnej wydajności do Twojego na della latitude e5470 i jestem zadowolony. Co prawda nie mam porównania co do wydajności w programowaniu bo mało co tym się zajmuje, jedynie trochę webdev. Ale jak dla mnie daje radę, można spokojnie podpiąć pod monitor, dokupić klawiaturę i pracować jak na stacjonarce
@LoginZeStali: blaszak to składak i7-870, 16GB RAM, ssd+hdd, radeon 7970 dual-x, dual os (linux+win - pracuje na linuxie, gram na windowsie), natomiast lapek to dell latitude E7470 wersja i7-6600U, 16GB RAM, ssd 512, gpu intel hd520, (os linux)