Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motoryzacja , wiecie moze co sie stalo z moim obrotomierzem? Dzisiaj zanim odpalilem auto to zauwazylem ze na obrotomierzu jest 3 tysiace obrotow , a po odpaleniu auta juz okolo 4 tysiace obrotow , jak dodaje gazu i zmieniam biegi , to nawet do 5.5 tysiaca potrafi dojsc. Dodam jeszcze , ze jadac samochodem nie odczuwam nic , wszystko jest w porzadku.
Wiece moze co jest przyczyna tego wszystkiego?
Reason21 - Mirki z tagu #motoryzacja , wiecie moze co sie stalo z moim obrotomierzem?...

źródło: comment_wpBAg8O5ndS7ziRWMj13fL0H9kEZbpG7.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
zanim odpalilem auto to zauwazylem ze na obrotomierzu jest 3 tysiace obrotow , a po odpaleniu auta juz okolo 4 tysiace obrotow , jak dodaje gazu i zmieniam biegi , to nawet do 5.5 tysiaca potrafi dojsc.


@Reason21: Wskazówka jest przesunięta do przodu o 3 tys obr. Nic z samochodem złego się nie stanie, wszystko ok;)
  • Odpowiedz
@Reason21: peugot 206jak mniemam.

Te zegary to wada fabryczna, psuja sie silniczki krokowe ktore mozna samemu sprobowac naprawic. Mi sie niestety nie udalo i kupilem zegary na szrocie. Zaraz podrzuce Ci link do filmiku, 5minut roboty i po renowacji.
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Przecież napisał że gdy zapłon był wyłączony to wskazówka pokazuje 3 tys, więc się przesunęła. Odpalił to obrotów było 850, więc wskazywało koło 4 tys. Jak na słuch może głośniej chodzić skoro wszystko ok? Tylko wskazówka się przesunęła.
  • Odpowiedz
Duzo takie cos kosztuje? Bo nie mam kompletnie wiedzy na ten temat


@Reason21: Zależy gdzie naprawiasz. U kolegi 20zł, u mechanika 50zł , w ASO pewnie z 1500zł.
  • Odpowiedz
@Reason21: silniczek krokowy okolo 100zl z tego co pamietam, za wszystkie zegary zaplacilem 90zl (uzywka). Ja mam wejscie dwuwtyczkowe, tez z jedna wtyczka kosztuja ok. 50zl.

Jakbys szukal zegarow tk sprawdz czy dzialaja bo ktos moze sprzedawac tak samo uszkodzone.
Budowa wszystkiego to jest plug and play, zarowno wymiane silniczkow jak i calych zegarow. Zeby wyciahnac zegary trzeba odkrecic jedna srobke.
  • Odpowiedz
@Jokker: dobra, to jutro sie wybiore do mechanika , ale dziwi mnie jedno , bo wczoraj samochod przechodzil przeglad i sie tak zastanawiam czy oni czegos nie zrobili , ze sie przekalibrowal.
  • Odpowiedz