Wpis z mikrobloga

#kamerasportowa #eken #aliexpress #gearbest

Cześć Mirki, @wish666

Mój synek ma za jakiś czas urodziny. Coś tam przebąkuje o kamerce sportowej. Na razie jednak nie chcę wydawać za dużo forsy i zobaczyć na ile będzie miał zapał do zabawy. Z aktywności to basen oraz rower i hulajnoga (ale raczej nie wyczynowo).
Gdybyście pomogli.
No i taki klasyk jak np. Eken H9 (lub H9R to ten z pilotem tak) wystarczy na początek?
Czy może jednak zainwestować w coś ze stabilizacją - co w takim przypadku miałoby sens? Thieye e5 jakiś stabilizowany eken? W sumie na wakacje i dla "dużych dzieci" się przyda.

Ewentualnie jak podczas obróbki ustabilizować obraz z takiego budżetowego ekena jest jakiś darmowy soft?
  • 20
@przemos_one jakiś mirek przed chwilą wrzucał kupon na Firefly 8s za 85 usd. Bardzo dobra cena za tę kamerkę. To mniej więcej to samo co Thieye T5e, ale ma dużo bogatszy zestaw akcesoriów. Posiadam wersję 90deg i gorąco polecam.
@demoos @n_____S
Nie chciałem rozpętać piekła. Widzę jaka jest różnica w cenie. Pytanie, czy warto dopłacić np. do stabilizacji. Widzę że to podnosi cenę i to w sumie istotnie.
Hmm.... "na 1080p 60FPS" w sumie to widziałem jak takie filmy wyglądają na telewizorze fullHD 47'
Pytanie.... komu ja to kupuję ;)
Ale na poważnie. Synek chciał się bawić w robienie filmików na YT (streamowanie gier) a ja go chcę wygonić na pole/podwórko
Eken h9 jest w sam raz na początek - obraz ok, i nie szkoda jak zniszczysz. Ja od niego zacząłem, jak już zobaczyłem że się wkręciłem to kupiłem wspomnianego Firefly 8S. A Ekena nadal zostawiam jak drugą kamerkę. I u mnie nagrywał ponad 1h w 1080/60
@przemos_one: Eken H9 jest w porządku na początek, ale kup od sprawdzonego sprzedawcy bo można buble trafić (na Ali sklep ATPowers np.).

Ja jestem zadowolony, za te pieniądze raczej nic lepszego nie znajdziesz. Bateria to fakt, na 1080p trzyma ledwie godzinę więc lepiej zapasik jakiś kupić z zewnętrzną ładowarką.

Ten Firefly też wygląda zacnie, ale kupon rabatowy i tak już wygasł. Ale kurczę aż mnie zaczął kusić. :P
No cóż, ja się jeszcze załapałem na kupon czyli Hawkeye zakupiony. Mam nadzieję, że dojdzie w rozsądnym czasie. Swego czasu na GB zamówiłem auto na zdalne sterowanie z myślą o Mikołaju. Zmienili mi rodzaj sposobu dostawy i chyba jedzie pociągiem. Czekam już ponad 2 miesiące....
Dzięki z pomoc Mirki
@przemos_one mam Ekena i jest to spoko kamerka. Daje ładny obraz przy fajnym świetle czy bezchmurnym lub mało chmurnym niebie. Jak mocno nie trzesiesz to stabilizacja nie jest potrzeba, no ale to wiesz, jak nie tezesiesz. Ostatnio widziałem tu jakaś jeszcze tańsza kamerkę która też dawała spoko obraz, ale nie pamiętam jak się nazywala