Wpis z mikrobloga

Czy są wśród wykopowiczów może osoby, które uczyły się hiszpańskiego "na własną rękę"? Strasznie mi się ten język spodobał i myślałem czy by nie zacząć się go uczyć. Niestety czasowo nie dam rady wcisnąć jeszcze jakiegoś kursu językowego. Wpadłem na pomysł, żeby znaleźć jakiś podręcznik do szkoły średniej, poziom 0 i z nim zacząć swoją naukę, albo kupić jakiś książkowy kurs. Myślałem też o jakichś internetowych e-learningach na zasadzie duolingo czy coś, ale boję się, że tam uczą tylko słownictwa.
Ma ktoś może jakieś doświadczenie w temacie, którym by chciał mnie poratować? Inne pomysły?
#hiszpanski #wykopuczy #jezykiobce
  • 10
@SpacePotato: polecam również oglądanie filmów z hiszpańskim dzwiękiem i polskimi albo angielskimi napisami, oczywiście hiszpańską muzykę, najlepiej gatunek który lubisz bo wtedy chętniej będziesz chciał włączać a przez to zapamiętasz słowa, tłumacz je sobie sam albo z pomocą tekstowo czy innych stron :) btw kiedyś na mirko któś podrzucił kilka fajnych pomysłów na naukę hiszpańskiego :)
@IOG1N: Bardzo przydatny link, gracias!
@Aguch: Bardzo dobrze znam ten sposób ;) Właśnie od seriali z hiszpańskim językiem wszystko się zaczęło. Co do muzyki, to w sumie o tym nie pomyślałem, a jest to bardzo dobry pomysł. Muszę tylko znaleźć coś co mi podejdzie. Dzięki wielkie za link. Na pewno będzie mega pomocny :)
@SpacePotato: Szkolne podręczniki są moim zdaniem dość nędzne, aczkolwiek nie miałem styczności ze szkolną książką do hiszpańskiego. Raczej nie warto.

Ja nauczyłem się hiszpańskiego oglądając telewizję, słuchając radia i czytając wiadomości sportowe. Zaczynałem od jakiegoś internetowego kursu, potem kupiłem książkę Język hiszpański dla początkujących, która dała mi kopa i ruszyłem do przodu. I w pewnym momencie, po wielu godzinach tłumaczenia słowo po słowie artykułów i słówek z telewizji i piosenek,
@Aguch: Może trochę przesadziłem, że "seriali" :P Chodziło mi o Narcosa. Właśnie kończę 3 sezon, a na horyzoncie już pojawia się El Chapo. Zakładam, że zdarzyły mi się jakieś jeszcze filmy, które oglądałem w tym języku, ale nie jestem w stanie sobie ich teraz przypomnieć. Jeśli masz jakieś dobre to możesz podrzucić od razu :) Muzykę w sumie też jeśli słuchasz czegoś z rock'a, hip hopu, lub elektroniki ;)

@Matt23:
@SpacePotato: jak będę miała lepszy internet to podrzuce Ci to co znam. na teraz mogę Ci polecić jeden film który oglądałam jakiś miesiąc temu i na pewno znajdziesz go w sieci z napisami polskimi i angielskimi. nazywa się "Contratiempo", z tego roku