Wpis z mikrobloga

Mircy pomocy. Jest czas świąt czyli coś musi się zepsuć. No i zepsuł się bojler, dokładnie termostat. Da radę go jakoś na krótko podłączyć żeby chociaż mieć ciepłą wodę przez święta? Chyba wystarczy te dwa kable na termostacie podpiąć bezpośrednio do tych dwóch niebieskich wyprowadzeń, ale chciałbym się upewnić.

#elektronika #elektryka
Przedmidorrr - Mircy pomocy. Jest czas świąt czyli coś musi się zepsuć. No i zepsuł s...

źródło: comment_GnVQfLiM2yBG0WBQc1zRoBqlcUWAjkNy.jpg

Pobierz
  • 21
@Przedmidorrr IMO lepiej nie kombinować, nawet jeśli zadziała. Kiedyś widziałem jak taki bojler zaczął strzelać piorunami w wannę. Po prostu szło tak silne wyładowanie przez jakąś nieszczelność. To gdzie prąd się spotyka z wodą lepiej zostawić technikowi

@Przedmidorrr: Kabel zasilający podłączysz bezpośrednio do grzałki. O ile ona się nie spaliła.
Lepiej nic nie kombinuj bo podłączenie bezpośrednie do grzałki powoduje, że nie masz kontroli nad temperaturą wody w bojlerze.
Lepiej przebolej święta bez bojlera. Pewnie możesz wodę zagrzać na kuchence.
@Przedmidorrr: Jeżeli masz dodatkowy wyłącznik to sprawa jest dość prosta. Termostat włącza grzałkę jeżeli temperatura w zbiorniku jest mniejsza niż X i większa niż Y. Wniosek jest taki że jeżeli będziesz sam włączał i wyłączał grzałkę to będzie działać to dobrze. Jeżeli się zapomnisz i woda zacznie się w bojlerze gotować przed dłuższy czas to - cóż lepiej nie zapomnij... Możesz go normalnie zmostkować, jeśli masz jakiś wyłącznik czasowy to dobrze
@Przedmidorrr: To wygląda jakby grzałka miała wbudowany termostat a to co jest na klapie to tylko wyłącznik i lampka. Jeśli to wyłącznik chcesz zmostkować nie ma problemu-łączysz brązowy z brązowym i niebieski do niebieskiego i wszystko powinno działać jak należy, no ale z tego zdjęcia ciężko wywnioskować co to jest...
@weller: Widzę, że się znasz. Możesz zatem napisać skąd się brały tak silne wyładowania, że widać było coś w stylu pioruna od bojlera do termy? Sam nie wiem dokładnie, a jestem ciekaw ;)
@Silikon źle się wyraziłem. Czasami bojler wyłącza się za wcześnie, gdy woda jeszcze jest zimna. Jak trochę poruszam pokrętłem to czasami jest dobrze i zagrzeje wodę do końca ;) zdjęcie zrobiłem gdy akurat grzał
Czasami bojler wyłącza się za wcześnie, gdy woda jeszcze jest zimna. Jak trochę poruszam pokrętłem to czasami jest dobrze i zagrzeje wodę do końca ;) zdjęcie zrobiłem gdy akurat grzał


@Przedmidorrr: zakamieniała i przepalona grzałka. Nic nie kombinuj. Po świętach kup nowy bojler. Nie masz jakieś rodziny u której możesz się umyć?