Wpis z mikrobloga

Jakieś porady dla początkującego gracza #crusaderkings2 #ck2? Mam pakiet wszystkich dodatków poza Jade Dragon. Sunset Invasion póki co wyłączyłem żeby sobie nie mieszać na start. Zacząłem grę Polanami najwcześniej jak się da (lata 700). W zasadzie nie idzie najgorzej ale ciągle mam wrażenie, że robię coś źle. Problemem jest mały napływ gotówki i powolna ekspansja.
A i przy okazji: wiecie czemu czasem przy wypowiadaniu wolny nie ma opcji podboju a jedynie wymuszenie trybutu?
  • 8
@augustyn_kordecki po pierwsze to najlepiej na poczatku jest grac feudalami, jak bardzo chcesz polska to od 1000 roku, jako tribal nie masz praktycznie zadnych odchodow od wasali, co do podbojow to musisz miec jakies casus belli (kanclerz moze fabrykiwac roszczenia do prowincji, jesli ktos jest z innej religi to wypowiadasz swieta wojne o ksiestwo, czasem odziedziczysz jakies roszczenia)
@augustyn_kordecki: jak grasz wczesną Polską to musisz albo przejść na którąś z wielkich religii jak najszybciej, albo zreformować słowiaństwo i potem przejść na feudalizm, tylko uważaj podczas tego przechodzenia bo zniknie ci praktycznie całe wojsko. Jak koledzy pisali wyżej, jako władca w systemie plemiennym nie masz przychodów praktycznie z niczego.

Jakiś czas nie grałem i nie wiem co jest po ostatnim patchu, ale niestety zreformowane stare wierzenia zostały potraktowane po macoszemu
@TenebrosuS: Jeszcze jedną partię zagrałem od zera a tu spisek i drugi król został zamordowany przez regenta. Zaczynam mieć wrażenie, że te najmroczniejsze wieki są strasznie losowe. Jak idzie wszystko to jakiś #!$%@? zamachowiec się znajdzie, a tytułów nie miałem jak mu wcześniej odebrać żeby mieć spokój. Chyba zacznę kolejną partię od epoki wikingów, powinno być prościej pod wieloma względami.