Wpis z mikrobloga

@Andczej: "Istotną zmianą dla konsumentów będzie zniesienie wyjątku dla przesyłek spoza UE o wartości mniejszej niż 22 euro. Teraz do takich towarów nie dolicza się podatku VAT, co sprawia, że przedsiębiorstwa w UE, które muszą naliczać podatek niezależnie od wartości wysyłanego towaru, są w gorszej pozycji. Luka ta daje też możliwości nadużyć. Część ze 150 mln przesyłek spoza UE o deklarowanej wartości poniżej 22 euro jest celowo niedoszacowanych."

https://m.bankier.pl/wiadomosc/UE-przyjela-nowe-regulacje-ws-podatku-VAT-Zmiany-dotkna-e-handel-4043285.html?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-4051005&utm_campaign=wykop-poleca
@CampbellPrice: Cła z pewnością nie będziesz płacił. A co do VAT, to możesz zapłacić ale od kwoty rzeczywiście zapłaconej. Przy zamówieniu wysyłkowym nie istnieje granica, poniżej której UC nie ma prawa naliczyć podatku. 22 euro czy dolarów to wielokrotnie powtarzana bzdura.

Masz tylko ok. 99% szans, że nic dodatkowo nie zapłacisz( ͡° ͜ʖ ͡°) Ciesz się dopiero wtedy, gdy kurier dostarczy Ci przesyłkę. Ubezpieczenie to dobry pomysł, tylko bierz takie abyś nie musiał odsyłać sprzętu poza EU, a ewentualnie nowy zostanie wysłany z terenu Unii. Bowiem rykoszetem będziesz musiał wtedy uregulować podatek. Poczytaj dokładnie regulamin ubezpieczenia.

@CampbellPrice: Nic nie zamawiałam z Amazon USA, to nie wiem. Prawdopodobnie procedury takie same jak z Chin czyli spoza UE. Nawet europejskie oddziały Amazon, przy wysyłkach do Polski, doliczają VAT a właściwie korygują jego stawkę. Przykład. Podstawowa stawka VAT w Niemczech - 19%, w Polsce - 23%. Różnica 4%. I właśnie o tę różnicę podnoszą cenę towaru zamówionego z amazon.de do Polski.
@CampbellPrice: Taką poradę znalazłam: "Wystarczy zmienić końcówkę w domenie na de lub co.uk i wyskakuje ten sam towar już w cenach lokalnych i z możliwością wysyłki do Polski." Można próbować też,np. fr, it, es,cz,ie,hu,nl, be....