Wpis z mikrobloga

@tsset: gumowa? u mnie tam było metalowe spiro, ale się zgubiło xD. To jest rura do airboxa dostarczająca ciepłe powietrze znad kolektora wydechowego. Przy zimnym silniku samochód dostarcza do niego ciepłe powietrze aby szybciej go nagrzać. Niektórzy zaślepiają przepustnicę w airboxie i usuwają tą rurę celowo, aby auto nie pracowało na ciepłym powietrzu, czyli nie traciło mocy na początku.
@tsset: można bez tego żyć, bo ja bez tego jeżdżę chyba z rok. Na początku trochę panikowałem, ale jak ustaliłem czym jest to olałem. ale w sumie jak można tam bezpiecznie dać rurę silikonową/gumową to może jednak dam radę coś dorwać :)
@tsset: brakuje Ci jeszcze tej rury ciepłego powietrza? Wreszcie ruszyłem dupę i uzupełniłem brak u siebie. Kupujesz rurę Gates 45x1000 i zakładasz w 2 min. Mi się zeszło dłużej, bo założyłem na końcach cybanty 40-60mm (bo takie dorwałem). Generalnie silnik szybciej łapie temperaturę. Zimą powinna być prawdziwa różnica. BTW rura się rozciąga a nie tylko wygina, więc nie trzeba jej przycinać (czego się najbardziej obawiałem)