Wpis z mikrobloga

Wow. Piszę dopiero teraz, bo zachorowałem i w skutek tego mam dzień wolnego od pracy i innych obowiązków ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Sporo osób zaplusowało mój wpis o filmie z PRL. Z tego, co przejrzałem, to chyba doszło do pewnego nieporozumienia.
Spora część użytkowników, może z powodu nieobeznania z fotografią tradycyjną (możliwe, że przez swój wiek) pomyślała, że na tej rolce SĄ JUŻ JAKIEŚ ZDJĘCIA. Nie, nie, nie! Wiem, że opakowanie po maśle może wskazywać na to, że ktoś chciał w ten sposób przechować już "zrobioną" rolkę, ale tak nie było. Film jest PUSTY. Dopiero muszę na nim zarejestrować cokolwiek (naświetlić). Czyli po prostu, wyjść z aparatem i porobić foty ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zdradza to napis "START" na rolce. Gdyby było odwrotnie, na rolce byłoby napisane "NAŚWIETLONE/EXPOSED" albo coś w tym stylu. Co do masła - film jest z czasów kryzysu w PRL - masła na rynku nie było, ale nadrukowali już sporo papierków do niego. Żeby to nie marnowało się, posłali do Fotonu, by zawinęli w nie filmy.

Napotkałem problemy. Dotychczas wywoływałem takie stare filmy w Rodinalu 1+100 z dodatkiem bromku potasowego, jednak nie byłem w pełni zadowolony. Słyszałem, że Hydrofen może być lepszy, ale dostałem telefon ze sklepu, że go jednak nie mają i anulowali moje zamówienie :(. W takim razie, pozostanę póki co przy tym Rodinalu. Obecnie cały aparat siedzi w lodówce (bo wrzuciłem do niego film) i czeka aż znajdę chwilę by się z nim pobawić. Kiedy to zrobię - nie mam pojęcia. Ale zawołam plusujących.

Jak może wyglądać naświetlona klatka? Z tym może być różnie. Strzelałem już na starych filmach, które był doskonale przechowywane i wyszły spoko. Obstawiam, że będzie słabo i pojawi się wyraźnie zadymienie + grzyb na negatywie. Nie wiem, czas pokaże.

Dzięki za plusowanie i do usłyszenia :D

#fotografia #fotografiaanalogowa
  • 101
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (2879)

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @jaki_inny_nick @Lipathor @StefanBadyl @crazy_mole @Straszak01 @krokiet66 @GrzegorzSkoczylas @Topkeks @laza @bitcoholic @bakro @MrBaka @WidowMaker @Migfirefox @Beer_Is_Good_For_You @antekgun @kamyk_ @joolekk @baltic-vodka @Haroldus