Wpis z mikrobloga

Pytanie tech ... bo takich rozwiązań trochę jest, ale ja z nimi nigdy nie miałem styczności więc może ktoś ... coś:

Mam kilka dysków (HDD,SSD), potrzebuję do nich stacji którą podepnę do NAS'a najlepiej przez eSATA.

Zna ktoś jakieś fajne, sprawdzone?

Mój NAS to synology (już oldschool - 213+) i trochę się obawiam brać od nich stacji rozszerzającej bo w niedługim czasie będę chciał go wymienić być może na innej marki więc mogą być problemy ze zgodnością. W związku z tym chodzi mi o konkretną poradę - może nie mam się czym martwić i mogę brać od synology, a może jest coś fajniejszego od innej firmy.

Dysków mam w sumie 5. HDD (2 red od WD) i ssd trzy rożne.

#it #sieci #komputery #nas #pomocit #technologia #programowanie
  • 1
Generalnie chodzi o rozwianie które pozwoli mi zatrudnić nieużywane dyski do czegokolwiek, najlepiej właśnie do NAS'a jako np. kolejną partycję (np. dla innego RAID) czy ew. dysk zewnętrzny na pliki które nie mają wysokiej ważności.

Jakiś takie wieloportowy bay, albo super kabel z wieloma złączami - cokolwiek co pozwoli w ten czy inny sposób wykryć to wszystko jako jedno urządzenie czy jako wiele dysków do tego czy innego wykorzystania.