Wpis z mikrobloga

Siemka :) Od ostatniego wpisu minęły 3 miesiące, myślę że to czas by coś naskrobać jak się sprawy u mnie mają. Także jak obserwujecie od końca sierpnia przebywam w Anglii :) Dosyć szybko się ustabilizowałem tutaj i znalazłem prace. Było kilka opcji z tą pracą, zdecydowałem się na symphony i generalnie jestem zadowolony z wyboru. Minął mi już "okres próbny" który trwa 12 tygodni. W ostatnim tygodniu tego okresu podszedł do mnie supervisor i powiedział, że to mój ostatni tydzień pierwszego kontraktu, manager się pytał go o to jak pracuje, na co odpowiedział że very good worker :). Także przedłużyli mi umowe na czas nieokreślony, a jak nic nie odwale do lipca (tzn , będę chodzić do pracy i nie będę się spóźniać) to w lipcu dostane kontrakt pod główną firmę a co za tym idzie podwyżka 2 funty na h. Pracuje mi się spoko, lubie tam chodzić, zbytnio się nie męczę także jest super. Teraz mam przerwę świąteczną, i 2 stycznia startuje z dalszą pracą. Co do zarobków od 4 września do wczoraj, zarobiłem GROSS TO DATE 5950.54. A że nie płace podatku to wyszło jakieś 5600 na rękę. (po dzisiejszym kursie ponad 26 tys zł). Wczoraj widziałem się z @sorek z tego tytułu że postanowiłem zmienić mieszkanie i owy kolega ogarnął mi nową chatę (foto w załączniku). Ze starego mieszkania zrezygnowałem z dwóch powodów. 40% decyzji miały relacje ze współlokatorem, naprawdę spoko mi się z nim żyło, ale czasem z pomysłami przesadzał xD, duży wpływ na moją przeprowadzkę miała sytuacja z Października, że poznał jakąś dupe i za 2 tygodnie sie wyprowadza xD Gdzie na mojej głowie by został cały dom i rachunki za niego 600+ funta xD W sumie nic z tego planu mu nie wyszło, ale by się nie stresować nie chciałem mieć takich akcji, a 60% wagi to był dojazd do symphony, gdzie z poprzedniego miejsca miałem mega utrudniony i np na poranną zmianę nie miałem autobusu i musiałem godzine dreptać :). Teraz mieszkam w ścisłym centrum Barnsley i ten problem mi się likwiduje bo a)ludzie z Barnsley jeżdzą, b) autobus mam na każdą zmiane c) nie przyjedzie autobus jest taxi pod nosem. Co do nowej chaty to mam prawię taką kawalerkę, tzn duży pokój (3x większy niż miałem) i ubikację z prysznicem własną. Kuchnia jest wspólna. Nie mniej dom jest zdecydowanie bardziej nowoczesny. No i ze wsi przeniosłem sie do miasta ;). Dziś tylko stresa miałem jak z @sorek jechałem , bo przejeżdżaliśmy obok szpitala... już myślałem że skręci na wycięcie nerki #pdk ale zawiózł pod nowa chatę :) 1 dzień na nowej chacie mi minął dosyć szybko, przyjechałem, rozpakowałem się, poznałem jednego współlokatora i wyszedłem na 2h pozwiedzać otoczenie w którym mieszkam. Później wróciłem, zrobiłem obiadokolacje , pograłem trochę w czołgi i poszedłem spać :) Łożko mega wygodne xD. Także już w sumie rok i miesiąc na emigracji, zyje się super i ciągle do przodu. Wszystkiego dobrego w nowym roku dla was, a jak ktoś by chciał jechać do UK a się trochę cyka, to może śmiało do mnie pisać :D. W sumie możecie też do @sorek pisać że jesteście ode mnie, to wam ogarnie samolot za free, robote na start jakoś od stycznia i z chatą pomoże. Pozdrawiam. #kurakberlin #kurakbarnsley
kurakao - Siemka :) Od ostatniego wpisu minęły 3 miesiące, myślę że to czas by coś na...

źródło: comment_RE4TlPJ8LLr87r3fBKfbuaiqmuyzXOX6.jpg

Pobierz
  • 194
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Minimalna w uk to 7,50 ja mam trochę więcej, średnio z 9 wychodzi . @FPNgda: Spox, ja mam konto w sądzie otworzone, każda sprawa jak z moim pesel wpada to dostaje od razu powiadomienie na @, także pod kontrolo
  • Odpowiedz
@yggdrasil: A nie wiem bo nie operuje tygodniowkami. Ale 6000£ za 4 miesiace (jesli dobrze zrozumialem) to jest 1500£ miesiecznie. Moze w tej branzy to jest ok - nie wiem. Nie chce sie wymadrzac i grac zamoznego pieryliardera, ale tak ogolniej patrzac i normalne standardy przyjmujac* to jest bieda w ch%j.

* "normalne" czyli takie, gdzie masz kobiete, dzieci, dom, ze dwa samochody, hobby, kolacje na miescie, wypady ze znajomymi, wakacje
  • Odpowiedz
@Psygnosis: Zawsze chcę mi się śmiać z tych pseudomądrości... Przykładowo pracujesz na magazynie z jakimś magistrem to jakim cudem jego praca jest więcej warta niż Twoja? Wytłumacz mi proszę. Chyba, że chodzi o to że bez studiów nie możesz podjąć określonej pracy, ale to nie tylko w Polsce tak masz, więc nie wiem o co Ci chodzi z tymi żalami? Czyżby kolejny mający pretensje o wszystko i do wszystkich, tylko nie
  • Odpowiedz
@kurakao: Fajnie, że Ci wyszło. Ale swoje długi należy spłacać, nieważne czy chwilówka czy od znajomych. Dług to dług, wiem że chwilówki to lichwiarstwo, ale sam byłeś tego świadomy biorąc tam pożyczkę. Jak dla mnie będziesz zwykłym złodziejem jak nie oddasz tego długu.
  • Odpowiedz
@niemampomyslunannick: Napisalem - jak mialem nadzieje - jasno i wyraznie, zeby nie dawal sobie wmowic ze jesgo praca to nic, bo skonczyl na maturze. Zaskocze Cie, rowniez tak samo na maturze skonczylem i ja i mowie Ci, ze MOZNA dostac lepsza prace, MOZNA sie czegos nauczyc, MOGA Cie ludzie szanowac za to w czym jestes dobry i masz doswiadczenie. I wcale a wcale nie znaczy to, ze masz przekreslone zycie jako
  • Odpowiedz
@Psygnosis: Przecież w Polsce też tak jest, więc nie wiem o co Ci chodzi? No chyba, że od razu po maturze chcesz być konstruktorem silników lotniczych - wtedy ciężko ( ͡° ͜ʖ ͡°) masa ludzi po maturach piastuję wysokie stanowiska, wystarczy się na czymś konkretnie znać. Albo ja mam takie szczęście albo nie wiem co się dzieje, ponieważ u mnie jest normalnie, większość takich sytuacji po prostu
  • Odpowiedz
  • 1
@kurakao no ale teraz nie masz taxu, itd kwietnia już będzie trochę mniej, więc nie pisz że 6500 na rękę bo to tylko dzięki kwocie wolnej.
  • Odpowiedz
@Prokurator1990: Mam znajomego co pracuje na ciężarówkach, ostatnio mi nawet proponował bym zaczął robić prawko bo u niego sporo roboty jest. Jeżeli byś był zdecydowany na wyjazd to mógłbym Cie skontaktować. @emesc: Tak, od kwietnia wejdzie podatek, ale od lipca też podwyżka 2 funty na h. Takze i tak bede lepiej zarabiać :)
  • Odpowiedz
  • 0
@kurakao podwyżka £2 minus podatek ;)
Jak stawka co wzrośnie z £9 do £11 to przy 40h po na rękę będzie 1570 więc praktycznie to samo
  • Odpowiedz