Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zajebiste rozpoczęcie roku. Poszedłem do pracy na 7:00 i z samego rana dowiedziałem się, że już nie pracuje bo coś tam. Oczywiście powód z dupy wymyślono typu, że nie wygrali przetargu.
Dwójka dzieci, kredyty, mieszkanie - to wszystko do opłacenia. Nie wiem jak się pozbieram.
Same opłaty to ponad 3500zł a gdzie żywność, ubrania...
Już mógł powiedzieć w grudniu to bym prezentów takich nie robił żeby styczeń przeżyć bez stresu.
Jakbyście słyszeli, że ktoś szuka elektryka/elektromontera z #malbork i okolice to dajcie znać. Mam sepy i inne pierdoły, własny sprzęt pomiarowy itd. Poradzić sobie poradzę ale potrzebuję czasu, poszukać zleceń. A na chwilę obecną mogę segregować odpady byle mi zapłacili, zaraz będę dzwonić i chwytać się wszystkiego.
Nie życzę nikomu takiego uczucia smutnazaba.jpg.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 186
  • Odpowiedz
@Wybroczyna: na 500+ też płacę w podatkach mimo, że w ogóle mi się to nie podoba. I na leczenie meneli. I na "samotne" matki mieszkająve z facetami bez ślubu. I na dofiansowania do kopalni.

Zresztą niekoniecznie z podatków. Te porady są czasem finansowane np. Przez fundaje różne.
  • Odpowiedz
A na chwilę obecną mogę segregować odpady byle mi zapłacili, zaraz będę dzwonić i chwytać się wszystkiego.


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak jesteś z Malborka to nawet nie szukaj niczego w okolicy tylko dupa w trok i rozglądaj się za czymś w Trójmieście.
Tam prędzej znajdziesz coś odpowiedniego (i jeszcze pewnie za lepszą kasę niż na tym wypiździejewie powiślańskim)
  • Odpowiedz
Bezrobotny OP: @KromkaMistrz umowa zlecenie do 31.12.17. Przed świętami rozmawialiśmy o jej przedłużeniu.
@SiergiejLapczydow @noidobrze @Caccutas @hoRacy @benzdriver @Citaxin @mateusz-zahorski i inni:
Zarabiałem na zleceniach około 9000zł. Praca nie tylko w Malborku ale i Kwidzyniu, Bydgoszczy, Elblągu a czasem i Warszawie. Kredyt za dom, samochód mam 12 letni bez kredytu, zabezpieczenie finansowe na około pół roku, ktorego nie chcę ruszać. Udaję, że go nie mam. To nie jest życie ponad stan
  • Odpowiedz
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania ale umówiliscie sie ze przedłużycie, po jakiej stawce i na jak długo? czy tylko tak cos przebakneliscie i nic z tego konkretu nie było? brak konkretu mogłeś traktować jako znak na niekupowanie drogich prezentów, ale umowy ustnej da się bronić
  • Odpowiedz
Jak Ci się drzwi zatrzasną do domu to tez bedziesz szukał dyżuru darmowego ślusarza?


@Wybroczyna: Na pewno jeśli zatrzasnę się bez pieniędzy, będę szukał takiego, który nie każe płacić z góry - bo nie mam na pokrycie kosztów.
Jak ktoś traci pracę to raczej mu się nie przelewa (mówimy tu raczej o człowieku, który godził się na gównopracę za minimalną krajową lub poniżej a nie o #programista15k). Prawnik też musi
  • Odpowiedz
Robol: Człowieku prowadzisz działalność i się jedyne koryto urwało? Też jestem na swoim i jak szykuje się przestój to latam za robotą jak szalony, a nie płaczę na wykopie. Staram się mieć zawsze coś w zanadrzu. Przez lata wypracowałem pozycję na tyle stabilną, że mogę zadzwonić do kilku klientów (firm, a nie prywatnych) i zawsze coś dla mnie znajdą. Oprócz tego zawsze można wystartować w przetargu (nie miałem okazji). Może ceny
  • Odpowiedz
Dla mnie jednak jest to spory stres bo potrzebuję tygodnia, dwóch a może i trzech na ogarnięcie czegoś, gdzie wy przychodzicie na 8 godzin i po pracy macie wszystko w dupie.


@AnonimoweMirkoWyznania: I dlatego zarabiasz x2, x3 jak zwykle robole na etacie. Chłopie ogarnij się - coś za coś. Chcesz więcej zarabiać to musisz ryzykować na działalności a nie teraz płaczesz że na etacie mają lepiej.
  • Odpowiedz