Wpis z mikrobloga

@barbrzez: średnio się opłaca wyjeżdżać zważając na koszty życia, jeżeli faktycznie masz te 4 lata doświadczenia i idą za tym umiejętności to w Polsce dasz radę znaleźć pracę na b2b, gdzie zarobisz z 40-45k euro brutto rocznie, a koszty życia bez porównania, jak znajdziesz przeciętną pracę jak na swoje doświadczenie to z 30k eur brutto na rok, i tak według mnie się nie opłaca wyjeżdżać. A bezpieczeństwo umowy o pracę? Co
@The_Godfather: B2B jest fajne poki nie chorujesz. Sam w Polsce jechalem na B2B. Choroba, ktora na rok Cie odsuwa od pracy i mozesz pozegnac sie z wieszoscia swoich oszczednosci. Poza tym lubie jak moge zadzwonic, ze jestem chory/przyniesc zwolnienie i spokojnie zdrowiec.
@Blitzkrung - mieszkasz w Niemczech?
@tomosano: bywają gorsze dni, ale ja nie narzekam, lubię góry i marzy mi się dom letniskowy we Francji/Włoszech gdzieś u podnóża gór, może kiedyś. Ale baza wypadowa zawsze będzie z Trójmiasta, przynajmniej tak bym sobie marzył.

@barbrzez: zgadzam się, choroba na b2b jest przeje...na. Dlatego póki jestem młody to zamierzam ciągnąć hajs na b2b, a potem powrót na uop, albo, mam nadzieję, że na coś swojego(tutaj też choroba nie jest
dasz radę znaleźć pracę na b2b, gdzie zarobisz z 40-45k euro brutto rocznie,


@The_Godfather: na b2b w niemczech dostaniesz 500 euro dziennie. B2B to jedna wielka ściema i golenie ludzi w PL, które opłaca się tylko dlatego, że jest liniowy 19% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alex-fortune: tak, tylko za jaką cenę- za cenę wyjazdu za granicę ;/ a to jest dla mnie praktycznie nie do przyjęcia na stałe. Naprawdę mi dobrze w Polsce, perspektywy są dobre w tej branży więc nie widzę sensu wyjazdu, chyba, że trafiłby się jakiś ultra ciekawy projekt, który chciałbym współrealizować. Sama kasa, owszem kusząca, ale to chyba za mało żebym kiedykolwiek się zdecydował, gdybym miał klepać jakieś standardowe rzeczy.
ak, tylko za jaką cenę- za cenę wyjazdu za granicę ;/


@The_Godfather: no straszne rzeczy xD

Naprawdę mi dobrze w Polsce, perspektywy są dobre w tej branży więc nie widzę sensu wyjazdu


Rozumiem, sam żyłem w Polsce i serio jest naprawdę fajnie szczególnie w naszej branży. Niestety, chciałem pracować dla giganta IT, więc musiałem się przenieść :P