Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam w zespole 4 osoby które zostaną wysłane na szkolenie po którym zdobędą certyfikat i wiedzę która jest bardzo cenna dla firmy. Koszt tego szkolenia dla jednej osoby to prawie 10 tysięcy złotych. Wartość takiego pracownika rośnie znacząco po ukończeniu tego kursu za równo dla mojego zespołu jak i dla innych firm. Co zrobić by mieć pewność, że po ukończeniu tego szkolenia ktoś nie przyniesie mi wypowiedzenia?
#programowanie #it #pracbaza #szkolenia #kursy #zarzadzanie #hr #kicoichpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 14
Co zrobić by mieć pewność, że po ukończeniu tego szkolenia ktoś nie przyniesie mi wypowiedzenia?


@AnonimoweMirkoWyznania: no jak to co? Ustal im pensję o rynkowej wartości. No chyba że chcesz przyjanuszyć i płacić swoim pracownikom mniej niż ich wartość, to wtedy lojalka, weksle, zastraszanie, szantaż, może jakieś pobicie albo niewola.

Aha, odradzam te ostatnie, bo są niezgodne z prawem.
@AnonimoweMirkoWyznania: Lojalka + lekka podwyżka. A i tak wszystko rozbija się o miękkie obszary komunikacji z konkretną osobą. Takie rzeczy negocjuje się przed wysłaniem na kurs - wtedy widać intencje długoterminowe. Sam typowałeś ludzi do szkolenia czy podesłały Ci HR'y albo zarząd?
@dzihau: @Tino: @cevilo: @toshibaas: @AnonimoweMirkoWyznania: Lojalka za szkolenia to taka bzdura że szok. Jeśli pracownik podpisuje lojalkę na 2-3 lata to jednocześnie niemal godzi się na brak podwyżek w tym czasie. Po co pracodawca ma dawać podwyżkę, skoro pracownik i tak nie odejdzie? Jak zatrzymać pracownika?
1. Daj mu podwyżkę - żeby wiedział że tu też może liczyć na więcej, a nie tylko u konkurencji.
2. Stwórz
@RottenKitten: Nie do końca wiesz o czym piszesz.
To że ty się czegoś nauczysz w domu, nie ma żadnego znaczenia, chodzi często o certyfikat potwierdzający jakieś umiejętności i klient zapyta, czy w firmie pracują specjaliści posiadający określone certyfikaty, uprawnienia.
Jeśli dzięki jakiemuś szkoleniu, możliwości pracownika pod kątem pensji wzrastają powiedzmy 4 krotnie, to oczywiście powinien dostać odpowiednią podwyżkę i odpowiednie ciekawe wyzwania, jednak pomimo tego uczciwym podejściem jest skonstruowana odpowiednio, dobrze