Wpis z mikrobloga

@Variv Metamizol, preparat Pyralgina. W niektorych krajach zw wzgledu na wysokie ryzyko zabuzen obrazu krwinkowego WYYCOFANY z obrotu. U nas kupisz w spozywczaku.
@Twinkle: I doszło do tego, że brałam zarówno zolpidem jak i tramal w tym samym czasie. Przez to chyba zaczęłam lunatykować. XD Jak patrzę na listę leków, które wtedy dostawałam z perspektywy czasu, to czuje się jakbym była królikiem doświadczalnym dla najróżniejszych lekarzy. Szkoda, że byłam wtedy taka bezwolna w tym wszystkim.
@Twinkle to jest chu* jeszcze. Mi kiedyś aptekarka (APTEKARKA) na siłę prawie że sprzedawała apap bo delikatniejszy od paracetamolu. I moje argumenty że to sama substancja czynna nie robiły na niej wrażenia. A sama aptekarka to na oddzielny tag tutaj by zasłużyła, opowieści by nie zabrakło
@Variv: Napisz mi proszę dlaczego ketonal to gówno? Biorę go od lat na ból pleców, bo Tramal powodował bóle brzucha. Jest jakiś rozsądny zamiennik Ketonalu?
@mlodysum: robiono badania w Polsce i nie wykryto powiązania między uzywaniem metamizolu a wystapieniem agranulocytozy, podobnie w kilku innych krajach. Podejrzewa się, że reakcja ta może mieć podłoże genetyczne i nie występuje po prostu w niektórych populacjach. Pyralgina oprócz tego jest dosyć bezpieczna, rzadziej niż chociażby aspiryna powoduje inne poważne skutki uboczne. Dlatego uważam, że bardzo dobrze że jest dostępna bez recepty, tak samo sildenafil. Jak tak się strasznie boicie skutków
@Twinkle: Akurat paracetamol i ibuprofen to jedne z bezpieczniejszych przeciwbólowych. A raczej byłyby, gdyby ludzie nie łykali ich jak tiktaków.
Słabe samopoczucie? Dwie tabletki.
Niskie ciśnienie? Dwie tabletki.
Głowa boli albo przeziębienie się szykuje? Dwie tabletki, ale jarania fajek nie zatrzymam nawet na moment XD
Coś mi strzyka w krzyżu? Nie poruszam się, tylko walnę dwie tabletki XD

Pamiętam, że już w liceum w sklepiku szkolnym przeciwbólowe były najbardziej chodliwym towarem
@sing: a ja np nie czekałabym z bolącym zębem przez tydzień tylko jak najszybciej poszła do dentystki.

A coś mocniejszego przeciwbólowego wolę mieć schowanego, choćby mi to było potrzebne od wielkiego święta, tylko jako coś awaryjnego wolę mieć coś rozpuszczalnego i działającego w 15 min niż coś w tabletkach.

Na bolesne miesiączki coś rozkurczowo-przeciwzapalnego wydaje mi sie lepsze niż po prostu przeciwbólowego, ale moge sobie gdybać, bo nie doszłam do poziomu
a ja np nie czekałabym z bolącym zębem przez tydzień tylko jak najszybciej poszła do dentystki


@analogiczna: jak jestem w moim mieście to tak robię, ale jak jestem gdzie indziej to wychodzi ze mnie trochę cebula, trochę przezorność, bo nienawidzę otwierać paszczy przed obcym dentystą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@sing: ale jeśli coś się dzieje z zębami, które już były leczone albo z nowymi(powinien to wyłapać od razu jak się zaczyna coś dziać zamiast leczyć jak zaboli) to ten pierwszy dentysta jest chyba do wymiany. Nie znam się na tych wszystkich technologiach dokładnie, bo liczy się dla mnie tylko, że jak coś zrobione to porządnie, ale bez prześwietleń 3d i mikroskopu to nie leczenie a udawanie.