Wpis z mikrobloga

Ej, #depresja

Gdybyście mogli wypieprzyć do jakiegoś klasztoru, mieszkać w prostej, otwartej celi kamiennej z posłaniem, stolikiem i krzesłem, medytować tam sobie, chodzić na zajęcia niezobowiązujące, obcować z naturą, pomagać w ogrodach, jeść smaczne i lekkie posiłki, trenować, spacerować po górach, może pracować hobbystycznie w jakimś warsztacie z drewnem, może z metalem, ale wszystko na takim totalnym chillu. Odciąć się od wszystkiego. Wiecie o co chodzi. Nie na zawsze, na jakiś czas. Myślicie, że tam też by Was coś zjadało od środka?
Pobierz
źródło: comment_7yfshtdsOaGhlY0BSDQQN9FNeKChFnJk.jpg
  • 27
@Soulmyr: Pytanie skierowałem do ludzi z konkretnym problemem - depresji, których podobno i najwyraźniej jest tutaj sporo. Odpowiadają mi młodzi faceci z marzeniami i werwą, dziwiąc się, że o co chodzi z czymś, co brzmi jak terapia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaba___JK byście się pozabijali po miesiącu, bez internetu i bez zajęcia, jedząc w kółko to samo, poza tym większość ludzi w tych czasach po prostu nie lubi takich prostych robót typu uprawianie ogródka. Nowoczesny świat sprawia takie możliwości że chowanie się po zadupiach to marnowanie życia.
@Kaba___JK wydaje mi się, ze zawsze człowiek będzie narzekał, jeżeli juz jest taki z natury i nie zwalczy tego w siebie. Zawsze będzie mu mało, i cos będzie chcial mieć więcej lub lepiej. Chociaż z drugiej strony podobno to goni człowieka do przodu w życiu.
@Kaba___JK: Myślę, że tak, ponieważ najgorsze co możesz zrobić to uciekać od problemów. A zamelinowanie się w takim klasztorze jest niczym innym jak ucieczką właśnie. Mnisi czy tam inni "ojcowie" zamieszkujący takie przybytki problemów nie mają, oni po prostu wybrali taki styl życia i tak sobie właśnie żyją. To jest właśnie ta różnica
@Kaba___JK nie ma czegoś takiego jak totalny chilli,trzeba #!$%@?ć żeby mieć pożywienie i ciepło,myślisz że ktoś by Ci robił posilki palił w piecu i ścielił łóżko a Ty jak byś miał ochotę to szedł byś sobie coś tam porobić w ogródku. Taki przybytek to nazywa się hotel z all inclusive i sporo się za niego płaci. Możesz też tak mieć w zakładzie zamkniętym cało dobowa opieka,zajęcia grupowe ciepły posiłek.