Wpis z mikrobloga

@OrangeEkspert wymieniłem sobie kartę do nowego telefonu na nanosim według tego opisu: https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Samodzielna-wymiana-karty-SIM-przy-u%C5%BCyciu-startera-prepaid/m-p/31747

ALE

Zakupu tejże karty dokonał kumpel, jako że nie był w stanie się ze mną skontaktować (nocna zmiana w pracy = śpię w dzień) zarejestrował ją na siebie.

W związku z tym, po przeniesieniu mojego numeru ze starej, zarejestrowanej oczywiście na mnie karty, na nową kartę zarejestrowaną przez kumpla, ta nowa karta z moim starym numerem zarejestrowana jest na... kogo? ( _)

#orange
  • 11
@ZaQ_1: oczywiście działa, numer oraz cała kasa przeszły, tylko np. czy rejestracja nie jest przypisana do numeru PUK tej nowej karty?

Nie chciałbym że kumpel miał potem jakieś nieprzyjemności przeze mnie.
@Pompeqijusz: Rozumiemy, że sprawa jest ważna i chętnie pomożemy w jej wyjaśnieniu. W sytuacji, gdy karta SIM została zarejestrowana wymiana nie powinna zostać zrealizować. Jeśli tak się stało to prosimy, abyś skontaktował się z naszymi Doradcami np. przez chat na stronie www.orange.pl/kontakt, gdzie dokładniej będziemy mogli zapoznać się z tą sytuacją.
@OrangeEkspert: nie mam czasu tłumaczyć dlaczego poprosiłem kumpla o zakup, a nie zmarnowałem czas na osobista wizytę w waszym salonie, który przy ostatniej wymianie karty 2 lata temu kosztował mnie tydzień bez działającego telefonu bo niekompetentna osoba z waszego salonu zajęła mi prawie 30 minut i jeszcze źle przeprowadziła proces przejścia, a ja nie byłem w stanie ponownie tam jechać gdyż jestem z małej wsi.
Sam zrobiłem to wysyłając dwa SMS
@Pompeqijusz masz instrukcje na stronie. Nie umiesz czytać - karty się nie rejestruje. Jeśli się udało to albo miałeś więcej szczęścia niż rozumu (bo tego chyba w ogóle brak) I koledze jednak ktoś niekompetentny nie zarejestrował numeru, albo doszło do błędu i numer może być zarejestrowany na twoje lub jego dane. A co z numerem, który Rejestrowal? Nie wiadomo. Tylko obsługa może to. Sprawdzić.

Tak się właśnie dzieje, gdy zabiera się do
@Clear: super cenny komentarz, Panie "umiejący czytać" i "inteligentny za grosz" tylko że znajomy nie prosił się o rejestrację karty, a został do niej zmuszony przez sprzedawcę bo podobno teraz już nigdzie nie można kupić niezarejestrowanej.
Sama karta od tygodnia działa świetnie z moim telefonem na moje dane i numer.
Dlatego pytam Eksperta Orange o szczegóły.
@Pompeqijusz a Orange ekspert napisał, że musisz się zgłosić do obsługi bo sytuacja jest nietypowa.
Można podejrzewać, że numer jest nadal na ciebie zarejestrowany, ale aby mieć pewność, skontaktuj się z obsługą. Mozesz napisać maila na bok@orange.pl podaj w treści puk lub imię, nazwisko i pesel.

Btw, da się kupić starter bez zarejestrowania. Rejestracja jest wymagana tylko do używania numeru. Ale nikt ludziom pracującym w punktach tego nie wyjaśnia, bo zwykle ich