Wpis z mikrobloga

A, to w #krakow już nie tylko nie kupię abonamentu parkingowego dla mieszkańca przez neta, ale nie kupię go w ogóle. Chyba że wymienię dowód rejestracyjny na taki, gdzie mam akurat adres zameldowania. A że co 6-12 miesięcy zmieniam mieszkanie to tam #!$%@?, będę #!$%@?ć 5 dyszek za każdym razem jak mi się adres zmieni. Genius.
Już pal licho że PIT musi też być rozliczany w Krakowie, z tym mi wszystko jedno, ale ta akcja z dowodem #!$%@?ła mnie mocno.
#gorzkiezale
  • 30
  • Odpowiedz
@sorhu: gurwa, jakby o tym zakomunikowali wcześniej to bym to jeszcze był w stanie zrobić bo akurat samochód rejestrowałem. Jeszcze mi nawet twardy dowód nie przyszedł xD
  • Odpowiedz
@Soho: serio tak jest? a co jeśli masz czasowe zameldowanie, to wtedy nie możesz kupić abonamentu mieszkańca? Jak kupowałem trochę ponad rok temu to wystarczyło być zameldowanym ;o
  • Odpowiedz
  • 0
@testowyandrzej

a ciekawe co mają zrobić ci co wynajmują - z meldunkiem tymczasowym jeszcze można ogarniać, ale w dowód ?


No ale jaki problem tu widzisz? I tak, zgodnie z prawem, powinni wyrobić sobie dowód rejestracyjny z adresem, gdzie faktycznie mieszkają.
  • Odpowiedz
  • 0
@testowyandrzej
No skoro się przeprowadzasz co pół roku, to co pół roku roku powinieneś zmieniać dowód. Takie prawo.

i jeszcze jako ciekawostka - caly czas poprzedni adres z dowodu jest poprawny


Już się gubię. No to masz w dowodzie adres poprawny, czyli tam, gdzie obecnie mieszkasz. To w końcu z czym masz problem?
  • Odpowiedz
  • 0
@testowyandrzej
A co Ty masz na myśli, pisząc, że oba są poprawne?

Czyli co? Jeden dzień spędzasz pod jednym adresem, a drugi pod innym i tak na zmianę? To sobie wybierz jeden z nich. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sorhu: wlasnie tak zrobilem - jeden mam meldunek staly a w drugim tymczasowy. Teraz wg wymyslan krakowskich bezradnych mam w dowod wpisac ten jedyny wlasciwy aby dostac to co mi sie nalezy (jestem wkoncu mieszkancem, nie ma ograniczenia do bycia mieszkancem w kilku lokalizacjach).
  • Odpowiedz