Wpis z mikrobloga

@Zgredzimierz: mentalność ludzi, szczególnie jeśli chodzi o rzeczy, które są gołym okiem niewidoczne, zmienia się bardzo powoli. Po prostu nie widać efektów na pierwszy rzut oka, a kto by się przejmował tym, że elewacja szarzeje, a drzewa schną - przecież to normalne.
Przez to że była komuna u nas jest pomieszanie pojęć i KAŻDA współpraca jest nazywana strzelaniem z ucha, rozpruciem się itd..

Tymczasem:

Konfident = osoba donosząca, współpracująca w celu osiągnięcia OSOBISTYCH (!!!) korzyści, np. dla pieniędzy, awansu, przymknięcia oka na jej własne lewe kombinacje.

Konfidentem nie jest osoba która zadzwoni na policję bo widziała morderstwo, widzi że typ na stacji benzynowej naje* wsiada do auta, albo sąsiad burak właśnie przywiózł stare meble
@agaciksa No właśnie według mnie lekarstwem na to będzie "czas", pozakładali milion czujników i myslą, że nagle wszyscy będę EKO w 2 lata a mentalność ludzi tak szybko się nie zmienia ;)


@Zgredzimierz: Problem smogu to nie dwa lata a 30 - 40 co najmniej tylko wtedy wszyscy to mieli w dupie czego dziś są m.in nowotwory i w konsekwencji 30 czy 40 latków
@agaciksa: nie wiem dlaczego od razu zakladasz, ze gosc ani nic nie zrozumie i od razu wypowie wojne i bedzie uprzykrzal mu zycie na kazdym kroku, to troche jakbys zobaczyla lezaca na odludziu osobe i nie podeszla bo "a jeszcze pijany i mi w ryj da jak sie zblize, nie bede ryzykowac, po co mi to". tak samo kiedys na wykopie bylo znalezisko o piratach drogowych i zaczela sie licytacja: jeden
@Kumin: najgorsze, że za wygenerowanie u ludzi raka i chorób układu oddechowego jest jakiś śmieszny mandat. Ludzie chorują, umierają, a #!$%@? trują w najlepsze, bo nawet jak dostaną mandat, to im się i tak palenie śmieciami zwróci.

Kary powinny iść w dziesiątki tysięcy. To by się też nagle zaczęło opłacać ich łapać wszelkim służbom.
Za gównopalenie węglem czy drewnem też powinny być srogie kary. Nie umiesz używać pieca? Zapisz się #!$%@?
@Kumin: zawsze się trochę "nosaczy".
1. Nosacza gazowego kuje w oko dym węglowy bo on płaci dużo za gaz a inni nie muszą (oczywiście zasłania się ekologią i zdrowiem ludzi ale to bzdura bo tak naprawdę chodzi o zawiść).
2. Nosacz blokowy całkowicie oderwany od rzeczywistości ma kontakt jedynie z ciepłym grzejnikiem w mieszkaniu. Osobnik ten charakteryzuje się ignorancją.
3. Nosacz węglowy męczy się z węglem. W jego mniemaniu problem smogu
@Kumin: u nas w mieście ojca dyrektora Straż Miejska puszcza drona, który analizuje powietrze, robi zdjęcia trucicielom, zapamiętuje lokalizacje. Ale wiadomo gruby dyrektor, gruba forsa to i są drony.