Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakiś dobry darmowy kurs ruby on rails? Z ruby nie miałem nigdy styczności, ale zdarzyło mi się coś wyskrobać w springu i asp.net mvc, więc nie musi byc dla super początkujących. Zacząłem ten darmowy na udemy, ale po kilku minutach się zorientowałem jak bardzo jest nieaktualny. Najlepiej gdyby to była nauka od razu przy robieniu aplikacji. Jak znacie coś płatnego i uważacie, że warto to też nie pogardzę. Dzięki :)

#programowanie #ror #ruby #rails
  • 8
@anoacc jak przerabiałem w tamtym roku to cała treść książki była za darmo. Ogólnie uczy jak zbudować prosty klon tweetera, najpierw przy użyciu railsowej magii a później jeszcze raz, krok po kroku, do tego podstawy gita i takie tam.
@futh3r: Pięknie. Wolałem zapytać bo już kilka razy się naciąłem na marketing, który sugeruje Ci, że książka jest za darmo do przeczytania, a po 100 stronach okazuje się, że jednak trzeba zapłacić. Dzięki wielkie, dokładnie czegoś takiego potrzebowałem.
@anoacc doczytałem, książka za darmo na stronie internetowej (ale pobierać nie ma sensu bo samo czytanie do poduchy bez robienia tego co autor też nie ma sensu) + nie ma odpowiedzi do ćwiczeń (ale są raczej proste, to był mój pierwszy kontakt z Ruby on rails i ogarnąłem, dodatkowo z tego co pamiętam w kolejnych rozdziałach można znaleźć rozwiązania, bo ćwiczenia to często dorobienie jakiejś dodatkowej funkcjonalności, która w późniejszym rozdziale już
ale po kilku minutach się zorientowałem jak bardzo jest nieaktualny.


@anoacc: jak bardzo? Bo wiesz Rails dość dobrze został pomyślany od samego początku i nie ma tu potrzeby robić rewolucji z wersji na wersję, jak w przypadku frameworków #javascript, gdzie niejednokrotnie jedna rewolucja się jeszcze nie skończyła a już rozpętała się kolejna i trzeba było z numerkiem wersji polecieć o dwa oczka w górę ( ͡ ͜ʖ