Wpis z mikrobloga

@elineusz @Krupier miesiąc? Jaka polerka? Przy domowych warunkach olejować wystarczy raz na pół roku, z czasem coraz rzadziej. W razie potrzeby miejscowo można zabezpieczyć czego z lekirem się nie zrobi. Przede wszystkim myć mydłem przystosowanym do danego rodzaju oleju.
@Krupier: sprawdzałeś czy pod płytkami parkietu nie ma smoły? Kiedyś niestety smołowali beton i kładli na to parkiet, cholernie rakotwórcze. Mój stryj i ciotka mieszkali w takim mieszkaniu i niestety oboje rak i szybka smierć. Jak remontowano potem te mieszkanie to właśnie po zdjęciu parkietu się okazało, ze smołowane od spodu. Zerknij. A wyszło pięknie!
@mirekwwa: kilka klepek było wyjętych bo stare metalowe ościeżnice wywalałem, żadnej smoły nie było. No i też z tego co czytałem to z tym jak z azbestem - dopóki leży nie ruszane czy przykryte czymś (nawet inną podłogą) to nie jest szkodliwe.

A długo lakier śmierdział?


@2kopytka: śmierdzi nadal bo wczoraj było kończone, ale jeszcze tam nie mieszkam.
@bLnq > Nie mówiąc o tym, że taki parkiet za #!$%@? nie pasuje do jakiegokolwiek nowoczesnego wystroju
To zależy jak położony. Jodełka faktycznie jak pięść do nosa. Ja mam ułożony równolegle i nieregularnie, i wygląda zajebiście.