Wpis z mikrobloga

@Zian: Tego nie wiem. Za młody byłem, żeby wtedy to ogarniać, ale piszę to z lapka firmowego, na którym to ikona z właśnie jego nazwiskiem w trayu czyni moje życie gorszym. :(
  • Odpowiedz
@Sleqqus: Współczuję. Tak samo jak John. Nawet w tym nagraniu co właśnie podlinkowales się skarży. Obecnie pretensje chyba do Intela możesz mieć.
  • Odpowiedz
@biczek: trollujesz kolego, prawda?

Bill Gates był bezlitosnym biznesmenem, który swoje ogromne bogactwo stworzył używając każdej znanej brudnej sztuczki (i wymyślając kilka nowych, brudnych sztuczek po drodze), a następnie wykorzystując sukces firmy Microsoft skutecznie uprawiał rządy absolutne swojej firmy przez następne 20 lat. Jego Historia z IT to smutna ballada o antymonopolistycznych praktykach, duszeniu konkurencji w zarodkach, zabijaniu wolnych rozwiązań na rzecz tych od M$.

Postrzegał sukces każdego programu spoza ekosystemu
  • Odpowiedz
@majsterV2: @biczek:
Żeby było śmieszniej, M$$ robił deale z wytwórcami PC (Dell, HP) którym dawał gigantyczną zniżkę na windowsa, ALE jeśli kiedykolwiek zainstalowaliby komputer bez niego, to byłoby naruszenie umowy - i musieliby płacić pełną sumę.

Właściwie to oznaczało, że nie mogłeś kupić złożonego PC\laptopa bez kupowania (zainstalowanej już) Windy.

Jest też także niesłynna historia o firmie którą M$$ chciał kupić, ale ona nie chciała dobić targu. Microsoft odnalazł jej
  • Odpowiedz