Wpis z mikrobloga

A też pokażę swój pojazd mechaniczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aśka 2016 rok, sedan. 1.4l, 140 KM PB+LPG, manual. Kolega wymienia opelki co 6 m-cy, więc kupiłem od niego z przebiegiem 8k, 6 miechów po 1-wszej rejestracji więc chyba nie kręcony :P Pod koniec lipca zostawił mi go na tydzień, żebym sobie zrobił jazdę próbną, po wrzuceniu 2-ki, wiedziałem już, że biere :D w sierpniu kupiłem. Przesiadłem się z otrzymanej w prezencie Corsy C 2004, 1.0l, która nawet nie miała wspomagania. Dzięki niej stałem się mistrzem parkowania wszelakiego, ale niestety serwisowanie tego auta było cholernie drogie, bo zbyt częste. Jak rok temu ściągała ją laweta, to wiedziałem, że czas się rozstać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Do niedawna, już w astrze miałem uczucie, że mi zimno w stopy, bo przyzwyczaiłem się, że jak lał deszcz, to w corsie mi na buty kapało... Z astry jestem bardzo zadowolony. Bardzo. PB nie wiem ile spala, ale LPG średnio 11,6, większość w mieście a nie lubię wolnej jazdy. Na trasie 700km podobnie, większość autostrada z tempomatem na 160-180. z Rzeczy, które uznaję za minus, to podłokietnik prawy trochę za krótki, ale jak jest trasa to naprawdę spoko. Przyciski od szyb są zbyt wysunięte i często jak chcę oczyścić przednie szyby, to otwieram tylne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zbiornik na płyn do spryskiwaczy mógłby być trochę większy. Wychodzi na to, że miesięcznie robię 1600 km. Co byście polecili na kolejne auto z silnikiem >250 KM AT? Zdecydowanie coś innego niż Opel, chciałbym się zapoznać z inną marką. Tak na dzisiaj do 200k złota, max dwulatek. #opel #astra #pokazauto
taki-o-kamil - A też pokażę swój pojazd mechaniczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aśka 2016 rok, sedan....

źródło: comment_1D3FFedKIVzN1QJRaX3dV3psBTPCBxpN.jpg

Pobierz
  • 32
@taki-o-kamil nie mam, ale siedziałem parę razy i wygląda na naprawdę fajne i wszyscy chwala ro auto. Wolałbym je chyba od superba.

@komoornik superb 280km też daje rade, ostatnio musiałem takiemu zjechać z lewego przy 230km/h. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Te nowe silniki benzynowe opla to tragedia, takie spalanie


@irmscherqp: xD mam nową Astrę 1.4t, w trasie na normalnej krajówce spalanie poniżej 6 a na ekspresówce/autostradzie max 6.5, to dużo? Średnie spalanie mam na poziomie 7,5, a zrobiłem 10k km głównie po Warszawie, gdzie w #!$%@? stoi się w korkach
@taki-o-kamil: Dzięki. Do 200k, ja bym brał Opla Insignię B z salonu w brązowej skórze w środku i z napędem 4x4 260KM. To jest niezły potwór i ma fajne bajery jak HUD Inteliluxy, fotele z masażem i wentylacją itd itp. Kii nie bierz, serio xD Jak coś używanego to może jakieś Porshe? Na stronie Porshe możesz sobie używane poprzeglądać auta. Tylko Porshe serwis najtańszy nie jest.
@zasypiam: No właśnie z opla chciałbym wyjść :P Astrą trochę jeszcze pojeżdżę mimo wszystko, bo jestem z niej bardzo zadowolony. Wizualnie Insignia > Kia. Ostatnio polatałem trochę SQ7, masakra straszna jakie to ma jebnięcie. No ale to jest inna półka cenowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@taki-o-kamil: ople dobre auta. I technologicznie wyprzedzają konkurencje np tymi matrycowymi światłami hudem kamerami 360 stopni i rabatem (minimum 15% od cennika urwiesz) i są w czołówce niezawodności we wszystkich rankingach. Przejdź się na jazdę próbną paroma autkami szczególnie Insignia nowa. Na prawdę robi wrazenie, ja mam taką to się dużo osób ogląda za autem. A może volkswagen arteon?
@zasypiam: Może masz rację. Jeszcze będzie trochę zastanawiania nad tym. Arteonem jeździłem, bardzo dobre wrażenia, jak dla mnie jedyny VW, który jest naprawdę ładnym autem. Insignii bardzo dużo jeździ, przynajmniej w Trójmieście, Arteon nadal rzadki.