Wpis z mikrobloga

@nocneszczury
Danych jest n liczb rzeczywistych a0,a1,….,a(n-1), gdzie n jest liczbą parzystą. Napisać program, który utworzy ciąg b o n/2 elementach mających następujące wartości: b0=max⁡(a0,a(n-1)), b1=max⁡(a1,a(n-2)), b2=max⁡(a2,a(n-3)),... i sprawdzi, czy ciąg złożony z części całkowiych elementów ciągu b jest monotoniczny (rosnący, malejący bądź stały).
Program powinien umożliwiać użytkownikowi wybranie jednego z dwóch sposobów generowania danych a: 1) podanie wartości elementów
@Luigi2137: Spokojnie, jak nie uda Ci się znaleźć żadnego naiwniaka który będzie za Ciebie robić zadania może nie będziesz musiał już kuć do sesji.

I tak, nazwij mnie hejterem, ale nie od tego jest ten tag, zeby rozwiazywac za innych zadania domowe. Jesli chcesz to płać (teraz i z takim podejściem to pewnie przez całe życie), jeśli nie chcesz płacić to poświęć kilka minut żeby zadać konkretne pytania, zweryfikować czego nie
@3denos
Nie nazwe cie hejterem, bo masz w pełni rację ;) muszę w koncu usiąść i się pouczyć. A z pomocy community chętnie zapewne bede korzystał :)
I nie wiem troszkę jak to ugryźć, ciąg w ciagu mnie przeraża troszkę
@Luigi2137: No to po kolei. Na początek dowiedz się jak pobrać od użytkownika input w postaci ciągu liczb i jak w c++ można go przechować. Przydałaby Ci się struktura danych, gdzie możesz dodać poszczególne wyrazy ciągu i wyciągnąć z niej elementy po indexach.

Przykładowo, tablica w c to struktura danych, która przechowuje jakieś typy proste:
int tab[] = {'a', 'b', 'c', 'd', 'e'}
I pozwala dostać się do i-tego elementu:
tab[2]
@QiQu dzieki, wieczorem to podgladne, mam w tygodnie do oddania bo pomylily mi sie terminy to sobie wszystko gruntownie popowtarzam :) jak bede mial pytania to będę pytał ;)