Wpis z mikrobloga

http://kontrowersje.net/tresc/proces_o_samobojstwo_kazdy_jest_podejrzany

Najlepszy tekst jaki czytałem od dłuuugiego czasu. Podobnie jak Petelicki, Matka Kurka nie jest pisowcem, dlatego jego słowa są tak niebezpieczne, że szczekał na nie i groził sądem nawet Palikot.

Polska rzeczywistość i rzeczywistość medialna to dwie rozmijające się rzeczywistości równoległe.

Jeśli ktoś chce podyskutować na poważnie, bez pajacowania, to zapraszam.

Co myślicie o tym co JKM powiedział o śmierci Petelickiego?

Co myślicie o wywiadzie udzielonym przez Gromosława Cz. który oskarżył, jako "przyjaciel" generała o uleganie smoleńskiej paranoi i o tym, że środowisko i media przestały poważać generała ze względu na niewłaściwe poglądy i atakowanie Słońca Peru?
  • 17
@cameel: Osobiście nie lubię dywagacji i przypuszczeń. Jednak bardzo chciałbym, aby na miejscu strzału zrobiono wszystko co jest potrzebne włącznie z zabezpieczeniem monitoringu i testami balistycznymi, o badaniach na obecność substancji odurzających nie wspominając...

Ta śmierć i wszystko w koło nie pasuje do siebie, co gorsza nie pierwszy raz wszystko się dziwnie układa.

Co do samego generała to jak będzie taka możliwość poszedł bym na jego pogrzeb. Chyba, że „delegacja” wykop-u
@aaxxyyzz: Co do samego generała to jak będzie taka możliwość poszedł bym na jego pogrzeb. Chyba, że „delegacja” wykop-u się pojawi...

No to byłoby bardzo w porządku, jeśli pojawiłaby się taka inicjatywa.

Co do śledztwa, to wiemy już, że badania toksykologiczne nic nie wykażą (czekano z sekcją, podobnie jak z Lepperem).

Ja już po prostu nie wierzę w polski wymiar sprawiedliwości.

Zwłaszcza w prokuraturę Ślepokury, który jak widać zawsze jest do
@cameel: I to mnie boli właśnie. Niestety skończy się na kilku od niechcenia przeprowadzonych rzeczach teza już jest teraz dopasować co do niej pasuje.

Smutne ale prawdziwe. :(
@gav: Liczę tylko na to, że za 15-20 lat, jak cała ta mafia wyzdycha, to znajdzie się jakiś Cenckiewicz i wygrzebie dokumenty w sprawie Smoleńska, Leppera, Petelickiego, ludzi od FOZZ, itd.

Ja się właśnie obawiam, że możesz się mylić

Zauważ jak działa obecna mafia polityczna, praktycznie każda poważna sprawa załatwiana jest "na gębę". Chociażby właśnie smoleńskie śledztwo. Rozmowy Tusk-Putin, rozmowy Klich-Klich, tam wszędzie są wyłącznie ustalenia ustne.

Nie powstają żadne stenogramy,
@aaxxyyzz: Zwłaszcza, że odezwał się Jarek i nie ma już problemu "samobójstwa", jest problem pt. "kaczor znowu insynuuje".

Gdyby choć jedna telewizja ogólnodostępna wyłamała się z tego chóru kłamców i zamulaczy, sytuacja byłaby zupełnie inna. A tak, wszyscy mogą zgodnie sączyć propagandę.

Tak jak zaraz po katastrofie smoleńskiej tematem tabu był ewentualny zamach (to słowo zostało objęte powszechną cenzurą w mediach), tak teraz nikt nie ma prawa wspomnieć, albo rozważać ewentualnego
@cameel: Na szczęście ludzie się mylą oni też. W którymś momencie ta otoczka pójdzie za daleko „o jeden most” ktoś nie wytrzyma i może będzie szansa jakiś zmian.

Póki co jeszcze nie jest najgorzej, trochę osób się jednak stawia (ACTA/walka o multiplex).
@aaxxyyzz: Ludzie są omylni, ale system już nie. Tu już nawet nie chodzi o Tuska, czy innego zdrajce lub złodzieja. Tu chodzi o system, który jest coraz bardziej szczelny i nie przepuszcza żadnych niefiltrowanych informacji do społeczeństwa.

Wręcz przeciwnie, ogłupia ludzi wyssanymi z palca bredniami.

Gdyby dzisiaj Rzeczpospolita ujawniła aferę hazardową, to nikt by się tym nawet nie zajął. W żadnych wieczornych wiadomościach nie byłoby słowa na ten temat. Po tygodniu
@cameel:

Problemem zwolenników morderstwa jest brak konkretów

Wszystko się opiera się na argumentach

-był generałem, więc miał mocna psychikę

-był niewygodny dla rządu

-posiadał wiedzę o jakis przekrętach

Czyli same teorie, osobiste przemyślenia

Mam sobię zresetować mózg i wmówic, ze został zabity,zeby poczuc się lepszy od plebsu wierzącego w oficjalną wersję?
@Kamzel: Problemem nie jest brak konkretów. Problemem jest narzucana od początkowych doniesień teza o samobójstwie.

To właśnie zanim pojawiły się jakiekolwiek konkrety, media miały już gotową wersję dla gawiedzi.

Wczoraj w Faktach TVN Durczok przedstawiał sprawę, tak jak by już była wyjaśniona i niepodlegająca dyskusji.

Ja bym był mniej sceptyczny co do teorii samobójstwa, jeśli faktycznie przeprowadzono by najpierw badania, a później ogłaszano ich wynik.

Było dokładnie odwrotnie.

Poza tym posłuchaj
@cameel:

Media mówiły na początku - "prawdopodobnie"

Wczoraj w Faktach TVN Durczok przedstawiał sprawę, tak jak by już była wyjaśniona i niepodlegająca dyskusji.


A co ma innego powiedzieć? Wszystko dowody świadczą o tym,że popełnił samobójstwo

Jak pojawią się jakieś nowe przełomowe dowody to i tak o tym poinformują, bo tematu Petelickiego nie zamiatają pod dywan

Poza tym posłuchaj byłych ludzi służb przedstawiających się jako "przyjaciele" generała, którzy twierdzą, że to na
@Kamzel: @cameel: @gav: Gdzieś jakiś dziennikarz napisał, że znaleziono więcej niż 1 kulę i, że to prawdopodobnie dlateglo, że zamek się zaciał.

1. Czy to prawda?

2. Jak może pistolet się zaciąc i wystrzelić kilka kul? Wydaje mi się, że do wystrzału potrzebne jest poluzowanie spustu i ponowne pociągnięcie?
@cameel:

Może naprawdę miał takie problemy

Ktoś prędzej czy później powiedziałby, że jego problemy rodzinne, alkoholowe to wyssane z palca bzdury.

Przecież anty-rządowe media tez działają .

Nie wiem ilu "przyjaciół" miał Petelicki( w końcu nie był byle kim) ale część z nich mogło za $ opowiedzieć o jego życiu osobistym.

A co do dowodów, to ani Durczok ani żaden inny medialny manipulator nie ma prawa znać dowodów w tej sprawie.
@GeraltRedhammer: Nie wiem czy to prawda. Wiem że pierwsze doniesienia mówiły o "ranach postrzałowych".

Obecnie ustalono podobno, że jest jedna rana.

Aha i masz rację, pistolet po zacięciu nie zmienia się w karabin maszynowy.

Pozdro