Wpis z mikrobloga

hej mirki i węgierki z tagu #pubg - chciałbym kupić komputer (pełen komplet z monitorem mysza klawą) do grania w pubg.
pomóżcie bo od kilku lat kupowałem tylko komputery do biura i nie mam pojęcia czego bym potrzebował żeby udźwignąć płynnie pubg.
gdzie kupować- alledrogo, morele, coś innego?

może ktoś coś ostatnio składał?
Czy w budżecie 5Kzł jest szansa złożyć coś sensownego?
  • 25
@uppss: powiedzmy że budżet jakiś tam jest - ale nie chciałbym przesadzać z kasą..
ile bym potrzebował?
zupełnie jest mi to obca dziedzina:-)
monitory do biura - typowe kompy pod office'a :-) z tym problemu nie ma, ale jak coś ma być faktycznie dobre - to nie moja branża:-)
@Horvath: monitor - żeby coś widzieć, jeśli napiszesz mi - warto dołożyć 1Kzł żeby skoczyć o półkę wyżej - to po prostu tak zrobię:-)

Składałem komputery samodzielnie na etapie P133 + 800mb HDD + 1 GB ram - byłem wtedy w tym dobry - dam radę?
@grubymirek: Polecam ten monitor, kupiłem półtora roku temu i nadal jestem z niego zadowolony. Co do biurka, fakt, potrzebne jakieś normalniejsze biurko, ale szczerze mówiąc, by poczuć prawdziwy gejming, to jednak te 24" to must have. Trza iść z duchem czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Słuchawki: Superlux HD681 - 85 zł
Mikrofon na kabel bądź biurko - ~25 zł
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG1W - 140 zł
Zestaw klawiatura + mysz - ~175 zl
Monitor: 800 zł
Intel Core i3-8350K - 770 zł
Płyta główna: Gigabyte Z370 D3H - 500 zł
RAM: 2x 4GB Hyperx 3000 CL15 - 470 zł
HDD: Seagate Barracuda 1 TB - 190 zł
SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB - 365 zł
Zasilacz: SilentiumPC
@Horvath: od rana właśnie poszukuję sklepu z gtx 1060 i jest jakiś dramat. ceny sie nie zgadzają wzgl tych opisanych w purepc czasem o 200zł:-)

dziwnaczna sytuacja - ceny rosną zamiast spadać..

no i teraz mam mocną zagwozdkę - podobno w lutym ma coś tam wyjść co spowoduje spadek cen intela.
w kwietniu mają wyjść ryzeny 2000 co może pociągnąć spadek ceny ryzena 1600

nie jestem psychofanem amd czy intela -
@grubymirek: Ja kupiłem GTX 1060 6GB jakieś półtora roku temu za 1370 zł, pół roku temu sprzedałem koledze za 1000 zł a on tydzień temu sprzedał ją za 1300 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Karta którą obecnie mam kosztowała mnie 2600 zł, obecnie kosztuje 3650 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sytuację zawdzięczamy górnikom, kąpiącym krypto, do tego dochodzi wysoka cena za pamięci, gdyż jest
@Horvath: ja to właściwie gram od czasu do czasu na X360- ale pubg tak mi się spodobał że kupuję kompa tylko pod tą jedną grę:-)

poza graniem w ten tytuł (no może Wieśka 3 zainstaluję żeby zobaczyć za czym był ten hype) komputer będzie robił za komp biurowy do netu i spotify:-)

dlatego jeśli nie ma sensu monitor 144MHz to nie będę go kupował - bo nie opłaca się coś czego
@Horvath: podpowiedz mi jeszcze czy szukając gtx 1060 - duże są różnice pomiędzy producentami?
czy PALIT mocno będzie się różnił od MSI?
z dostępnych znalazłem z różnicą cenową ok 250 zł na korzyść PALIT - czy one są jakieś goorszE?
@grubymirek: Bardziej wykorzystasz rozdzielczość 2k niż 144Hz, szczególnie w pubgu, który optymalizację ma jaką ma. Monitor podobno jak za cenę to jest ideolo. Sam o nim myślę. Będziesz już miał komputer to warto zagrać w kilka gier niedostępnych na konsolach. Ja ogólnie mało gram na komputerze, nowe gry szybko mnie nudzą, lecz jest kilka gier takich jak Rust, które potrafią wciągnąć jak bagno. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Horvath: dziękuję za pomoc..
muszę się zastanowić czy czekać czy kupować już teraz..
rusta widziałem - ciekawa koncepcja, ale chyba bardzo ważne jest granie w ogranym zespole - może jak nieco poogarniam to dam jej szanse:-)
@grubymirek: Rust ma specyficzną społeczność, najlepiej jest grać ze znajomymi, ale nie jest problemem kogoś znaleźć, dość dużo osób na wykopie pogrywa, nawet było kilka wykopowych serverów.