Wpis z mikrobloga

Triban520 i sakwy.
W wakacje planuję podróż po EU Tribanem 520.( ͡º ͜ʖ͡º)
Co myślicie o zamontowaniu sakw i bagażnika na tył.
Chcę zejść jak najniżej z kosztami. (Aliexpresy itd. wchodzą jak najbardziej w gre,dlatego piszę posta w styczniu) limit.1000pln na wszystko. $$$
Rowerem ma przejechane już ok.5.000km. Łańcuch, korba i kaseta mają się dobrze.
Jaki ekwipunek będzie mi potrzebny?
Ważę 72kg (rozmiar roweru M)
(ʘʘ)
Posiadam:
Dość duuuże samozaparcie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Śpiwór, ciuchy, spdki szosowe, lemondka tranzx808, i podstawowy zestaw naprawczy wraz z pompką, opony 28schwalbedurano +fabryczne koła btwina starczą? /*czy kombinować nowe koła? (mavic aksium,whry shimano?+zapasowe szprychy)
(,)
Nie posiadam:
Namiot, części zapasowe? (klucze do kaset?,baciki, zapasowe szprychy??,klocki itd.), sakw, toreb, gps, kuchenki gazowej.

Proszę o cenne wskazówki jak ugryźć ten temat.SZOSA+SAKWY.

PS:Fotografem nie zostanę i ! Nie, nie chcę kupić roweru wyprawowego. Zależy mi na modyfikacji tribana.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wykoptribanclub #triban520 #decathlon #rowery #mtb #szosa #bike #bikepacking #sakwy #podrozujzwykopem #podroze #greenvelo
Pobierz Djakdymek - Triban520 i sakwy.
W wakacje planuję podróż po EU Tribanem 520.( ͡º ͜ʖ͡º...
źródło: comment_ZMWmGHgv7tjgOZnRcPSe36a6QInPL1LD.jpg
  • 12
@Djakdymek jakbyś chciał to mam przednie koło mavic aksium, jeździło w tribanie takim jak Twój. Ma jakoś rok, mam paragon na 700 zł za oba koła, puszczę przód z oponą Michelin za 150 zł :D

Dużo osób narzekało na fabryczne koła w tribku ale jak sie jeździ tylko asfalt to raczej nic im nie będzie, Triban ma również mocowanie bagaznika na przednim widelcu, rozważ to ;)
Jak.masz taki budzet to zamiast kupowac
Ja bym wzial skuwacz i kilka spinek, lancuch mozna kupic po trasie. Przed wyprawa bym zalozyl nowy obowiazkowo. Przy oponach 28 nie trzeba sie bac o kola tribana, jak sa proste i naciagniete jak trzeba to i sakwy uniosa.
@Djakdymek: sakwy sakwami nierówne, raczej wszyscy polecają Crosso. Ja mam model Dry Big o pojemności 60l. To polski producent. Użyłem ich na 900km wyprawie i są w pełni wodoodorne i naprawdę wytrzymałe (jedna mi sadła przy prędkości 4kmh, poszurała ale nie utraciła swojej szczelności, przy gorszych nazajutrz miałbym mokry szpej...
Nie planuję póki co następnych wycieczek, mogę odsprzedać.
@metaxy: fajnie jakby był taki wpis co zabierać / dystans. Wiem że robiłeś z wyprawy ze zdjęciami, ale to na miesiąc kręcenia. Też chętnie bym zobaczył Twoje czy @Byczys sugestie na np 1szą 500-tkę.
@Djakdymek cokolwiek wybierzesz ze sprzętu, proponuję przed właściwym wyjazdem zrobić ze 2-3 krótsze, takie weekendowe. Nawet wyjazd na jedną noc pozwoli Ci zebrać niezbędne doświadczenie.

@mmichal ile najwięcej przejechałeś jednorazowo?

Myślę że nikt nie da recepty odnośnie ekwipunku, która sprawdzi się u każdego. Moim zdaniem cała frajda jest właśnie w tym, by samemu stopniowo próbować jeździć coraz dalej i poznawać swoje potrzeby.

Jeśli na przykład dotąd max dystans to 200 km, to
@byczys: na razie Kraków -> Łódź to max, ale raczej nie o siebie pytałem, często padają takie pytania i fajnie mieć jakieś wstępne informacje. Dzięki temu ktoś może coś ulepszyć w swojej "wyprawce".