Wpis z mikrobloga

Jak gniję z ludzi którzy przy przeziębieniu wydają kwoty rzedu 50 zł na jakieś apapy fervexy czy inne gripexy gdzie substancja czynna jest praktycznie taka sama jak w lekach za 2 zł.

Przykład? Mały blister apapu 8 tabletek potrafi kosztować 6 zł. Przed chwilą w aptece kupiłem (DOKŁADNIE TEN SAM SKŁAD, PARACETAMOL) za 8 zł 60 tabletek.

Nie dajcie się dymać ludzie reklamom i marketingowi.

#medycyna #leki #reklama #takaprawda
Pobierz WolfSky - Jak gniję z ludzi którzy przy przeziębieniu wydają kwoty rzedu 50 zł na jak...
źródło: comment_NTJ82dBHLd2npdLT0IF5zsC3XCnUPMdo.jpg
  • 88
ja zwykle mówie "najbardziej kosztoefektywne x", i z reguły dostaje to co w przeliczeniu jest najtansze. Kosztoefektywny to takie magiczne słówko którego uzywa sie praktycznie tylko w medycynie, wiec od razu wiedza, ze ktos z branży i nie próbują wydymać. ;)


@Strahl: aptekarz ma obowiazek powinformowac o tanszym zamienniku jesli probujemy cos kupic w aptece.
@WolfSky a jest jakaś różnica między działaniem Apapu a jakiegoś paracetamolu w saszetkach? Poza ilością paracetamolu oczywiście. Mam wrażenie, że taki rozpuszczany mi lepiej pomaga, ale nie wiem czy to nie jakiś efekt placebo xd
@WolfSky: @bagi1: kojarzycie jak się ma efedryna u osoby która na pseudoefedrynę reaguje odwrotnie (maksymalna senność)?

chociaż i tak uważam że przed nauką są lepsze substancje (juz pomijając nootropy, jak isć w kierunku silnych stymulantów to istnieją bezpieczniejsze "mocne" alternatywy niż efka)
@WolfSky: Żeby było śmieszniej te same leki potrafią kosztować z 50% drożej z hurtowni a w aptece.
Już nie pamiętam co do złotówki jakie to były ceny, ale chciałem sobie kupić suplement na kolana i jakieś witaminy, akurat po drodze miałem aptekę, ale cena mnie trochę zraziła bo za pudełeczko tego suplementu prawie 50zł. Więc zamówiłem właśnie w DOZ to samo 50% taniej żeby było śmieszniej z odbiorem własnym w tej
bo na niego działa tylko Gripex :D (oba na paracetamolu)


@Non_vincere_te: Tylko że Gripex to jest paracetamol + pseudoefedryna + dekstrometorfan. I te dwie pozostałe substancje mają też swój istotny udział w zwalczaniu objawów przeziębienia.
Akurat w przypadku OPa zamiana ma sens, bo APAP to czysty paracetamol.