Wpis z mikrobloga

Nie polecam spacerów po Placu Meksykańskim w Addis Abebie.

Przemierzając afrykańskie kraje widziałem wiele przerażających rzeczy. Koncert Mandaryny czy zdjęcie Tomasza Karolaka bez koszulki. "Meksyk" przyciąga jednak najbardziej powykręcane ludzkie istoty. Kalectwo, amputacje, upośledzenia, choroby skóry, trąd, Łukasz Jakóbiak. Przyzwyczajeni do cierpień żywota leżą w łachmanach pod betonowymi blokami okalającymi rondo błagając o jałmużnę niczym polscy youtuberzy. Dziś natknąłem się na żebrzącego człowieka-zapałkę, zupełnie pozbawionego twarzy. Aż mi się, nomen omen, czarno przed oczami zrobiło.

#wanderlust - tag z mojej obecnej tułaczki w Róg Afryki (oraz wcześniejszych tułaczek i opowiadanek).

#podroze #podrozujzwykopem #etiopia #afryka #youtube
Dwadziescia_jeden - Nie polecam spacerów po Placu Meksykańskim w Addis Abebie.

Prz...

źródło: comment_nRah341jFJuqIhFBKyyOFUtp3d4H2H6M.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Dwadziescia_jeden: > "Meksyk" przyciąga jednak najbardziej powykręcane ludzkie istoty. Kalectwo, amputacje, upośledzenia, choroby skóry, trąd, Łukasz Jakóbiak. Przyzwyczajeni do cierpień żywota leżą w łachmanach pod betonowymi blokami okalającymi rondo błagając o jałmużnę niczym polscy youtuberzy.

Tekst roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jakuberas: No i tak robią w cywilizowanych krajach trzeciego świata. W Afryce jest najmniejszy odsetek dzieci ułomnych na świecie. 5 lat i widziałem tylko jedno dziecko z zespołem downa. Wydaje się, że piszę bzdury, ponieważ ułomne dzieci zazwyczaj kumuluje się w sierocińcach, a one są bardzo medialne.
P.S. A z drugiej strony jest bardzo dużo kalek spowodowanych wypadkami (jakie BHP?)
  • Odpowiedz