Wpis z mikrobloga

Pytanie na dziś, związane z moimi wyborami, które będę musiał podjąć w najbliższym czasie.
Na ile PLN netto może liczyć inżynier świeżo po Politechnice, Mechanika i Budowa Maszyn, 2 lata doświadczenia na różnych stanowiskach w firmie produkcyjnej.
Konkretniej to coś w kierunku: inżynieria odwrotna, metrologia, inżynier projektu, utrzymanie ruchu (w tej kolejności).
Miejsce pracy - Warszawa, Poznań (najlepiej porównanie, jeśli jakieś różnice są)

Mirki/Mirabelki proszę o pomoc, radzę się w jedynym słusznym miejscu, sami eksperci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#inzynieria #pracbaza #korposwiat #studbaza #praca #ekonomia
  • 7
@offline: no po Mechanice i Budowie Maszyn ciężko Ci będzie znaleźć prace w tym kierunku w ogóle, no chyba, że masz już jakiś plan i masz zajawkę na jakimś konkretnym punkcie. Ja rozważałem ten kierunek, bo od dzieciaka kocham maszyny budowlane, ale właśnie słabe perspektywy mnie od niego odwiodły i jestem na informatyce (którą też się interesuje). Czasami się zastanawiam co by było, gdybym poszedł na MiBM, no ale cóż -
@offline: mam w rodzinie gościa po MiBM i sytuacja wygląda tak, że jak praca to gdzieś po jakiś zadupiach w małych polskich firmach (w Polsce jest od #!$%@? producentów części,małych firm produkujących różne maszyny rolnicze czy przyczepy), tylko musisz się nastawić, że w dużych aglomeracjach to raczej ich nie ma, bardziej po wsiach i małych miejscowościach takie zakłady się mieszczą.
@otsochodzi1333: Teraz pracuję w Poznaniu -duży zakład (ok 200 osób zatrudnionych), w kontroli jakości, częściowo zajmuję się właśnie IO, chętnie poszedłbym w tym kierunku, nie jakieś konstrukcyjne czy technologiczne stanowiska.