Wpis z mikrobloga

@turok2016: I jak to jest, wypłaty robią w PLN czy EUR i na Polskie konto bankowe czy wymagają założenia konta bankowego w Holandii? Bo słyszałem różne wersje i każdy mówi inaczej ()
@Marcinowy wypłata jest w euro, konto możesz mieć polskie albo holenderskie bez różnicy, kasa ta sama, jak podasz konto złotówkowe to Twój bank przeliczy euro na złotówki, jednak będzie to słabszy kurs więc warto mieć konto w euro. A i taka uwaga, że w Holandii większość sklepów akceptuje maestro i vpay więc jak będziesz miał Visa albo mastercard to w niewielu sklepach zapłacisz, będziesz musiał z bankomatu wyjmować.
@turok2016: Czyli wypłaty lecą od Holenderskiego oddziału Randstad czy bezpośrednio od pracodawcy?
Poważnie nawet taki Lidl czy inne duże markety nie obsługują Visa/MasterCard? ( _)

Jak warunki mieszkaniowe?
@Marcinowy od holenderskiego Randstad bo to z nimi ostateczną umowa na miejscu podpisujesz. Tam takich dużych marketów nie masz jak u nas wszystko praktycznie wielkości Lidla, niektóre Lidle akceptują te karty, jednak nie wszystkie, zależy od sklepu. Warunki mieszkaniowe to w 100% loteria, możesz trafić super a możesz trafić mniej ciekawie.
@turok2016: Sorry że Cię tak wypytuję ale ciekawi mnie jak to wygląda praca w Holandii przez agencje.
Umowę na jak długo się podpisuje? Można w każdej chwili zrezygnować bez ponoszenia kosztów do Polski?
Wypłaty w systemie 2 tygodniowym czy co miesiąc?
Ile osób w pokojach jest?
Do jakiej miejscowości Ciebie wysłali i czym się zajmowałeś?
@Marcinowy długość umowy zależy od konkretnej oferty, tak samo to czym się zajmujesz, większość to produkcja i magazyny, miejsce pracy też zależy od konkretnej oferty.
Umowę wypowiedzieć chyba można ale chyba tydzień przed i wtedy kosztów brak.
Wypłata co tydzień, nie wiem czy w każdej firmie ale większość, więc po przepracowanym tygodniu we wtorek kasa na koncie.
Ile osób w pokojach? Przeważnie chyba 2 ale można trafić i jedynkę i trójkę.
Sam