Wpis z mikrobloga

@loczyn: Pytanie mam takie trochę nie związane z CGI itd. Dlaczego nagrywasz po Angielsku? By dotrzeć do większej liczby osób czy po Angielsku jest łatwiej wytłumaczyć konkretne zagadnienia?
@maxprojekt: To nie ja na filmiku :)

Ale idąc dalej - tak, ogólnie w branży język obowiązujący to Angielski. Czasami nawet w firmach Polskich na terenie Polski - Angielski jest wymagany do komunikacji.

Bez Angola ciężko w tej branży, oj bardzo.
@loczyn: No ciężko zdecydowanie, nawet jak interfejsy masz po polsku to później tłumaczyć to sobie z poradników które w większość po ang masakra. Do tego wszystkie wtyczki po angielsku a tego się jednak sporo używa.
Siedzisz bardziej w sofcie od autodesku czy w c4d?
Ja się bawię czysto hobbistycznie w cinemie i największy problem mam z tworzeniem tekstur.
Siedzisz bardziej w sofcie od autodesku czy w c4d?

Aktualnie siedzę w Cinema 4D większość czasu, ale też trochę w Maya.

Ja się bawię czysto hobbistycznie w cinemie i największy problem mam z tworzeniem tekstur.

Tekstury to głównie Photoshop, Substance Painter/Designer, Mari, Megascans, B2M, Quixel
W Cinemie to tylko UVW rozkładasz.

@maxprojekt:
@maxprojekt @loczyn tak w nawiazaniu do angielskiego w tej branzy jak i w sumie grafice - ziomek z ktorym pracuje, ktory zajmuje sie kreceniem i tworzeniem efekciarskich rzeczy kiedys to fajnie skomentowal. Dlaczego wszystkie fajne metalowe kapele spiewajo po angielskiemu? Bo tylko tam mozna sprzedac swietny techniczny meta made in poland. Taka specjalizacja. Tak jest wszedzie, punkt jezykowy wymusza oprogramowanie i nauka nawet podstaw nie wspominajac o bardziej skomplikowanych rzeczach. Rzeczy w
rzadko widzi się aby jakieś agencje czy studia w branży vfx czy ogólnie 3D/VR/360 używały C4D, na wszelkiej maści ogłoszeniach częściej widać 3dmaxa/Maye/blendera niż C4D


@Ursus-maritimus: Nie jest tak popularna jak Maya czy 3DS Max, ale bardziej niż Blender.*
Najczęściej jednak Cineme używają Freelancerzy bo:
1. jest prosta
2. tania
3. jest kombajnem

*W Polsce można znaleźć studia które mają Cinemowców (LUNAPARK chociażby), na Zachodzie jest tego więcej, zwłaszcza w Germanii