Wpis z mikrobloga

@0923iodfnjkj905njef9033dasd390mmos: Ja się ucze grać na basie powiedzmy od zera (jakieś tam pojęcie mam ale to i tak za mało żeby to jak jakiś bonus traktować) ogarnąłem se książke z podstawami w pdfie do tego youtube i szukanie prostych ćwiczeń żeby przyzwyczaić ręke do gryfu i strun. Nauka dźwięków, no i do tego przymierzanie do ogarniania prostych coverów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No to jak już jesteś na wyższym poziomie to nie powinno być problemu, codzienne ćwiczenia podnoszenie poprzeczki, dużo palcówek, ćwiczenie improwizacji, najlepiej się nagrywaj wtedy łatwo zauważysz co robisz źle, warto wrócić do podstaw i je bardziej przyswoić. Jak nie masz zespołu z którym się możesz rozwijać bardziej, to coveruj, twórz własne ,,aranżacje" utworów. Zawsze możesz się nauczyć dźwięków na gitarze oraz zamiast tabów czytać z nut. Wtedy odsyłam do teorii muzyki
@0923iodfnjkj905njef9033dasd390mmos: mam podobny problem

Więc moim zdaniem, chcesz grać profesionalnie musisz zainwestować w dobry sprzęt:
Głównie w dobrą wygodną gitarkę, co do sprzętu skupie się na "domowym" secie bo to będzie ważniejsze jeżeli nie zamierzasz grać koncertów.

Po pierwsze potrzebujesz zewnętrznego interfejsu muzycznego

Po drugie VST i wirtualne przestery, większość profesjonalnych gitarowych graczy na YT używa axe fx ll, ale osobiście nie polecam wyjebywać ponad 10k pln na to jeżeli nie
@Helsantonio_Montes: O gościu, ale żeś zrobił ścianę tekstu.

Mi chodzi głównie o to, że pewne techniki może być ciężko opanować samemu, bez pomocy żadnego nauczyciela, a na pewno można by to zrobić szybciej z pomocą takowego.

Rytmiki można się chyba nauczyć całkowicie samemu, ale do pewnych rzeczy łatwiej byłoby mieć kogoś do pomocy. Chodzi mi też o znajomość skal i nut, to co pisałem gdzieś tam wyżej.
@Helsantonio_Montes: Pytanie o BIAS FX - powiedz mi, czy istnieje tam możliwość podpięcia w jakikolwiek sposób Footswitcha? Na szybko jak ogladam na YT jest tam dosłownie miliard opcji na konfigi, ale tak sobie mysle, ze slabo by to troche wygladalo jak musialbys w trakcie gry odrywac reke i przechodzi na myszke zeby zmienic brzmienie w trakcie kawalka.
@0923iodfnjkj905njef9033dasd390mmos: Według mnie to zależy do czego potrzebna Ci ta teoria. Jeśli masz zapędy kompozytorskie, to jak najbardziej przyda się ta wiedza jeśli chcesz tworzyć złożone progresje lub jazzowe aranżacje, także jeśli będziesz grać z profesjonalnymi muzykami - wtedy na pewno łatwiej się dogadać. Ale z perspektywy gościa z 10 letnim stażem: warto ogarniać mniej więcej co się dzieje na gryfie, znać dźwięki, kilka skal i pentatonik pasujących do twojego stylu